UCZNIOWIE 1A W ALUDESIGN

06.02.2018 r. uczniowie klasy 1a, brali udział w „Drzwiach Otwartych w Aludesign". Organizatorem wycieczki, była pani Barbara Rzeźniczak-Tkaczyńska, szkolny doradca zawodowy.
Firma  ALUDESIGN zapewnia kompleksową obsługę w zakresie projektowania, budowy form oraz produkcji i obróbki detali z odlewanego ciśnieniowo aluminium.

Byliśmy gośćmi oddziału biura i narzędziowni w Gorzowie Śląskim.

Od samego początku zostaliśmy przywitani miłym i serdecznym uśmiechem. Zwiedzanie zaczęliśmy od ubrania odblaskowych kamizelek, w celu bezpieczeństwa.
Następnie wyruszyliśmy na "spacer" po zakładzie.
W sali konferencyjnej została przedstawiona nam prezentacja multimedialna pokazująca firmę, jej ofertę oraz lokalizację w Europie. Oglądaliśmy aluminiowe elementy wyprodukowane przez zakład.
Hala produkcyjna, serce tego wielkiego, nowoczesnego budynku, wywarła na nas duże wrażenie. Nowoczesne maszyny, a przede wszystkim ich ilość i jakość oraz porządek panujący na hali, były fascynujące.
Miłym doświadczeniem było zobaczyć oraz posłuchać o tak zaawansowanych technologiach.
Uczniowie chętnie zadawali pytania odnośnie pracy. Wszyscy zostali obdarowani miłym prezentem w postaci firmowego notatnika i długopisu. Nie zabrakło również czegoś słodkiego. J
Do szkoły wróciliśmy z uśmiechem i głowami pełnymi nowych pomysłów na naszą przyszłość……..kto wie może w kierunku pracy właśnie w tej firmie?!

Wycieczka była miłym doświadczeniem. Świadczą o tym pozytywne opinię uczniów:

  • „Firma jest profesjonalna”
  • „Ma świetnie wyszkoloną kadrą’
  • „W ciekawy sposób umożliwia zapoznanie się z wykonywanym zawodem”
  • „Zaskoczyło mnie, że język niemiecki, a nie angielski, jest wiodącym językiem do komunikacji w firmie. Warto przyłożyć się do nauki tego języka”
  • „Firma ma odbiorców w wielu krajach, co umożliwia rozwój i pracę w wielu języków obcych”

Dziękujemy za kreatywnie i miło spędzony czas! Uczniowie 1a

http://www.aludesign.pl/

Tekst: Weronika Falarz, BRT

Zdjęcia: Patrycja Błach

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Skip to content