PROMUJEMY SZKOŁĘ W ŚRODOWISKU – IX OTK w Oleśnie

Październik to miesiąc, w którym uczniowie naszej szkoły uczestniczą w Ogólnopolskim Tygodniu Kariery. Przygotowują i prezentują stoisko promujące szkołę, uczestniczą w wydarzeniach organizowanych przez lokalne instytucje rynku pracy. Tak było i tym razem. Czworo uczniów liceum, pod opieką doradcy zawodowego, pani Barbary Rzeźniczak-Tkaczyńskiej i bibliotekarki, pani Mirosławy Światowskiej reprezentowało szkołę i uczestniczyło w ciekawych wydarzeniach. Poniżej przeczytacie co zaintrygowało uczniów podczas OTK w Oleśnie.
„W środę 18.10.2017 r. uczniowie naszej szkoły pojechali na Ogólnopolski Tydzień Kariery. Odbył się on w Domu Kultury w Oleśnie . Na początku został omówiony plan OTK i przedstawieni zaproszeni goście. Następnie rozpoczął się przegląd filmików wykonanych przez uczniów szkół podstawowych, przedstawiających wybrane przez nich zawody. Filmiki były różne: jedne poważne, a drugie natomiast śmieszne. W przerwie pomiędzy nimi wypowiedzieli się przedstawiciele firmy NEAPCO i firmy NESTRO. Po zakończeniu prezentacji filmów uczniowie udali się na dół, gdzie były stoiska szkół ponadgimnazjalnych powiatu oleskiego. Stoiska były przyozdobione w rozmaitych sposób. Uczniowie starali się jak najlepiej prezentować swoje szkoły. Wszystko wypadło bardzo dobrze.”
Katarzyna Kubacka /2a/
„Dnia 18. października 2017 roku w MDK w Oleśnie zorganizowano konferencję z okazji IX Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery. OTK to coroczne działania Stowarzyszenia Doradców Szkolnych i Zawodowych Rzeczypospolitej Polskiej, mające na celu inspirowanie ogólnopolskich i lokalnych inicjatyw na rzecz rozwoju poradnictwa zawodowego. „Ja na rynku pracy: moje talenty i moje kompetencje” - pod takim hasłem odbył się tegoroczny Ogólnopolski Tydzień Kariery. Na spotkaniu w Oleśnie mogliśmy się dowiedzieć jakich pracowników poszukują zakłady pracy w powiecie oleskim. Między innymi zawody deficytowe u nas to: operator maszyn CNC, lakiernik samochodowy, piekarz, tapicer, stolarz, kierowca samochodu ciężarowego, a także pielęgniarka. Niemniej ważnym punktem spotkania były wykłady przedstawicieli firm NESTRO i NEAPCO Europe na temat ścieżki kariery. Opowiadali oni o tym czego warto się uczyć i co warto zrobić aby zapewnić sobie dobry start. Dla nas jak i gimnazjalistów było to bardzo cenne spotkanie, które z pewnością zaowocuje w przyszłości korzystnymi decyzjami w naszej karierze. Organizatorami konferencji były: Powiatowy Urząd Pracy w Oleśnie oraz Publiczna Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Oleśnie.”
Damian Szewczyk /3a/
‘Ogólnopolski Tydzień Kariery, zorganizowany w Oleśnie, był wspaniałą okazją aby zapoznać się z ofertą pracodawców powiatu oleskiego. Oprócz bezpośrednich rad i zaleceń, świetną okazją do poznania rynku pracy i ewentualnego wybrania przyszłego zawodu, były wykłady przeprowadzone przez przedstawicieli NEAPCO i NESTRO. Prelegenci przybliżyli nam możliwości i wymagania w przyszłym zawodzie. Był to dobrze spożytkowany czas.”
Maciej Zagórski /3a/
Zdjęcia: BRT

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Skip to content