Kaliska „przyjacielem” zwierząt

17 listopada grupa wolontariuszy z naszego liceum oraz Zespołu Szkół w Gorzowie Śląskim wraz z opiekunkami p. Krystyną Wasilenko i p. Anną Mularczyk odwiedzili schronisko dla psów w Szczytach, gmina Działoszyn. Celem odwiedzin było przekazanie artykułów zebranych podczas akcji charytatywnych mających miejsce w październiku w obu szkołach. Uczniowie szkół przekazali podopiecznym schroniska kołdry, koce, karmę, smycze i inne przedmioty, które przydadzą się psom szczególnie w okresie zimowym.
Podczas wizyty wolontariuszki odbyły niecodzienną lekcję opieki nad psami. Wysłuchały relacji pracowników o codziennych obowiązkach w schronisku, historii przebywających tam psów oraz wyprowadziły kilkanaście zwierząt na spacer.
Pomysł zbiórki na rzecz psów podsunęła uczennica drugiej klasy, Julia Czeszek, która regularnie odwiedza schronisko i wolontarystycznie pracuje przy zwierzętach. Jej ideę natychmiast zaakceptowali pozostali wolontariusze Klubu Ośmiu oraz opiekunka koła. Do akcji przyłączył się Klub Ośmiu z Zespołu Szkół w Gorzowie Śląskim, a współpraca przyniosła większą ilość zebranych artykułów i środków finansowych, które zostały przekazane bezpośrednio dla schroniska. Dziękujemy wszystkim wolontariuszkom naszej szkoły za zaangażowanie i całej społeczności „Kaliskiej” za zebrane artykuły dla psów.

Zobacz>>Galeria

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Skip to content