IX Ogólnopolski Konkurs Historyczno – Literacki

W piątek 17 września odbyło się uroczyste podsumowanie IX Ogólnopolskiego Konkursu Historyczno – Literackiego pt. Polskie więźniarki w Ravensbrück, na które została zaproszona Beata Zagrodnik – laureatka trzeciego miejsca wraz z opiekunem pracy
panią Anną Kulińską - Śliwińską. Uroczystą galę rozdania nagród wauli bł. Jakuba Strzemię poprzedziła msza w Bazylice św. Franciszka z Asyżu. Uczestnicy mieli niecodzienną możliwość wysłuchania wykładu patronki konkursu Pani dr Wandy Półtawskiej, która nosi w sobie pamięć obozowego piekła. Echo głosów z w Ravensbrück nie zamilkło, zabrzmiało jeszcze raz… dając świadectwo, wskazując wartości, wytyczając młodemu pokoleniu zadanie zachowania pamięci historycznej, sprawiedliwości i dążenia do prawdy.

Pokłosiem konkursu jest publikacja pt. Polskie więźniarki w Ravensbrück zawierająca prace laureatów, a wśród nich Zagazowany, niezagazowany … dramatyczna zabawa dzieci więzionych w KL Ravensbrück autorstwa Beaty Zagrodnik.

Laureaci konkursu wraz z opiekunami prac uczestniczyli w wyjeździe edukacyjnym do byłego obozu zagłady w Ravensbrück oraz do Berlina i Magdeburga.

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Skip to content