Uczymy Pomagać

Szkolny Klub Wolontariatu

MATURA 2016 ! ! !

Matura 2016 – zdawalność
100%
Po raz kolejny „Kaliska” w czołówce rankingów maturalnych !

Zapraszamy do superszkoły z tradycjami !!!


TABLET DLA KAŻDEGO PIERWSZOKLASISTY!!!
Nasze liceum od 1 września 2016 r. będzie kontynuowało projekt adresowany do pierwszoklasistów – każdy uczeń klasy I otrzyma tablet. Przedsięwzięcie ma na celu unowocześnić proces nauczania i uatrakcyjnić zajęcia. Współczesne podręczniki to już nie tylko tradycyjne książki, ale e-booki, z których uczniowie będą mogli korzystać na lekcjach i w domu.


Nowoczesna edukacja tylko na „Kaliskiej”!!!PROFILE KSZTAŁCENIA


Mistrostwa Powiatu Oleskiego w tenisie stołowym
Dnia 06.12.2016 w hali sportowej „KOTWICA” w Praszce odbyły się Mistrzostwa Powiatu Oleskiego w drużynowym tenisie stołowym. Reprezentacje naszej szkoły, jak zwykle w tej dyscyplinie, zajęły wysokie lokaty. Drużyna dziewcząt zdobyła wicemistrzostwo i awansowała do finału wojewódzkiego , który odbędzie się w Nysie. Drużyna chłopców również zajęła II miejsce, ale u chłopaków tylko zwycięstwo dawało awans do finału wojewódzkiego.
Skład drużyny dziewcząt:
Marzena Orzeszyna, Dominika Molenda.
Skład drużyny chłopców:
Damian Tasarz
Jeremiasz Nowak
Opiekun: Kasper Dugacz
GRATULUJEMY !!!

Uwaga: można zmieniać obszar wyświetlanego obrazu klikając lewy przycisk myszy (LPM)

Andrzejkowy bufet "Dla Ani"
29 listopada Klub Wolontariatu naszej szkoły zorganizował obfity bufet z przysmakami, które można było zakupić podczas wszystkich przerw tego dnia. Wśród przekąsek znalazły się hot dogi, tosty, frytki, ciasto, kawa i napoje. Celem akcji była zbiórka środków pieniężnych na fundację Sie pomaga, której podopieczną jest uczennica technikum w Praszce. Wolontariusze wzorowo i z pełnym zaangażowaniem przygotowali stoisko z przekąskami, a sprzedaż cieszyła się dużym zainteresowaniem. Zebraną kwotę 230 zł wpłaciliśmy na konto fundacji, a potrzebującej koleżance życzymy dużo zdrowia.

Check your English with Ania and Łukasz!
16 listopada dwoje uczniów naszej szkoły, Anna Sykulska IIIa i Łukasz Wasilenko IIIa uczestniczyło w wojewódzkim finale konkursu języka angielskiego "Check Your English with Cambridge". Organizatorem konkursu było Centrum Egzaminacyjne Cambridge English w Opolu. Ania i Lukasz zostali wyłonieni spośród 11 uczniów naszej szkoły, którzy przystąpili do pierwszego etapu konkursu, po uzyskaniu największej ilości punktów. Finałowe testy oparte były na autentycznych arkuszach egzaminacyjnych First Certificate i Cambridge Advanced i zostały przesłane do sprawdzenia przez ekspertów w Cambridge. Czekamy na pozytywne wyniki prac naszych licealistów.

„Bo wolność krzyżami się mierzy…”
Pod takim hasłem odbył się w naszej szkole uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości. Uczniowie z klasy I „a” wspomagani przez kolegów z klasy drugiej pod opieką pani Anny Smyrd i pani Jolanty Piszczałki przygotowali montaż słowno – muzyczny wzbogacony scenką przyjazdu naczelnego wodza Józefa Piłsudskiego do Warszawy. Nie zabrakło wspólnie śpiewanych pieśni patriotycznych, takich jak „Piechota”, „Wojenko, wojenko” czy „Legiony”.
Obchody Święta Niepodległości to wyraz naszej pamięci, szacunku i wdzięczności dla tych, którzy walczyli o wolną Polskę.

[ Zobacz >> Galeria ]

Dzień Niepodległości
Dzień Niepodległości – najważniejsze święto państwowe. Narodowe, czyli po prostu dla Nas wszystkich i o Nas. Czcimy pamięć tych, którzy wywalczyli nam wolność i świętujemy naszą odrębność narodowo-kulturową. Jesteśmy jednym z najstarszych i najbardziej walecznych narodów Europy. Bądźmy dumni – jesteśmy Polakami!
Jak co roku, przedstawiciele naszego Liceum brali udział w miejskich obchodach Dnia Niepodległości na rynku w Praszce.

[ Zobacz >> Galeria ]

Idź do strony       >>  
Pozostałe wiadomości
IX Festiwal Pieśni Patriotycznej komorowski @ (14 lis : 09:32) (Różne)
Niech Żyje Wolontariat! komorowski @ (10 lis : 10:39) (Różne)
Radość na "Kaliskiej" komorowski @ (10 lis : 08:53) (Różne)
Muzeum Ziemi Wieluńskiej i Radio ZW komorowski @ (25 paź : 08:12) (Różne)
Problem z PDF ?
Podczas próby wyświetlenia pliku w formacie Portable Document Format (pdf) w programie Internet Explorer, zamiast pliku pdf może się pojawić puste okno lub ramka. Problem ten może wystąpić nawet, jeśli zainstalowany jest program Adobe Acrobat Reader.
źródło:http://support.microsoft.com/kb/177321/pl

Get Adobe® Reader®

Szukaj Liceum Praszka

Aktualności 2016
PoWtŚrCzPiSoNi
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
 
Prezentacja szkoły 2016
Witaj
Login:

Hasło:


Zapamiętaj mnie

[ ]
Copyright 2009 © I liceum Ogólnokształacące im. Powstańców Śląskich w Praszce | kontakt email: komorowski©lo.praszka.pl