Rozwijamy Zainteresowania

Warsztaty dziennikarskie


WYWIADÓWKA


W dniu 23 kwietnia 2015 r. o godzinie 16.30 odbędzie się wywiadówka klas I i II.


TABLET DLA KAŻDEGO PIERWSZOKLASISTY!!!
Nasze liceum od 1 września 2015 r. będzie kontynuowało projekt adresowany do pierwszoklasistów – każdy uczeń klasy I otrzyma tablet. Przedsięwzięcie ma na celu unowocześnić proces nauczania i uatrakcyjnić zajęcia. Współczesne podręczniki to już nie tylko tradycyjne książki, ale e-booki, z których uczniowie będą mogli korzystać na lekcjach i w domu.


Nowoczesna edukacja tylko na „Kaliskiej”!!!PROFILE KSZTAŁCENIA


Anna Sykulska – finalistka 13 edycji kursu e-learningowego SIGG.EDU.PL.
Zakończyła się 13 edycja Szkolnej Internetowej Gry Giełdowej. Jest to największy projekt poświęcony inwestowaniu skierowany do młodzieży ponadgimnazjalnej. Inicjatorem i pomysłodawcą SIGG była Giełda Papierów Wartościowych. Projekt realizowany jest od 2002 r. Organizatorem 13 edycji była Fundacja im. Lesława A. Pagi.
Nasze liceum uczestniczyło w projekcie od początku, osiągając liczne sukcesy. Wielokrotnie byliśmy w I dziesiątce w kraju, wygrywaliśmy rywalizację w inwestowaniu w rankingu wojewódzkim.
Anna Sykulska uczennica klasy I, zakwalifikowała się do dogrywki tegorocznej edycji kursu e-learningowego SIGG.EDU.PL. W dogrywce brało 14 uczniów, które uzyskały najwyższe wyniki klasówki online.
Zadaniem w dogrywce było opracowanie głównych założeń strategii inwestycyjnej na rynku akcji Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie, w oparciu o analizę informacji z makrootoczenia, otoczenia sektorowego i wnętrza interesujących spółek.
W konkursie uczniowie musieli wykazać się wiedzą teoretyczną z zakresu ekonomii, zaliczając przez 10 tygodni moduły z zakresu ekonomii. Uczniowie, którzy zaliczyli wszystkie moduły edukacyjne mieli możliwość przystąpić do ogólnopolskiej klasówki. Sprawdzian ten zaliczyło 1843 uczestników z całego kraju, ale tylko 41 osób uzyskało 100% punktów. Wśród nich znalazła się nasza uczennica Anna Sykulska znajdując się w ogólnopolskim finale konkursu.
Finaliści konkursu mieli za zadanie opracować strategię inwestycyjną w oparciu o 5 dowolnych spółek giełdowych. Z zadaniem tym poradziło sobie tylko 14 uczestników. Anna Sykulska, Karolina Staniszewska i Dominika Dengusiak zajęły I miejsce w województwie w inwestowaniu w kontrakty terminowe

Powiatowy Turniej Wiedzy Pożarniczej
27 marca .2015r. w Miejskim Domu Kultury w Praszce odbył się eliminacje gminne pod hasłem: "Młodzież Zapobiega Pożarom". Nasza uczennica Kinga Kaczmarek zajęła I miejsce i tym samym zakwalifikowała się do XXXVIII powiatowego Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej, który odbył się 9 kwietnia 2015r. w Miejskim Domu Kultury w Oleśnie. Kinga zajęła IV miejsce. Eliminacje powiatowe składały się z dwóch etapów: pisemnego(testu) oraz finału ustnego.
Naszej uczennicy bardzo gratulujemy !!!
Dla uczestników konkursu odbyły się pokazy strażackie oraz pokaz Mistrza Polski Państwowej Straży pożarnej z Olesna Tobiasza Klamy we wspinaniu przy użyciu drabiny hakowej.

Z ortografią za pan brat
W lutym i marcu w naszym liceum odbyła się XVI edycja Szkolnych Zawodów Ortograficznych. Licealiści z powodzeniem zmagali się z zawiłościami polskiej ortografii. Do rywalizacji przystąpiło 40 uczniów, a do etapu finałowego zakwalifikowało się 18 osób. Szkolnym mistrzem ortografii został Piotr Hadam z klasy II „a”.
Drugie miejsce ex aequo zajęły: Beata Kłoś, kl. II „a” i Elżbieta Maćczak, kl. III „c”, miejsce trzecie również ex aequo zajęły - Aleksandra Rękowicz, kl. II „b” i Aleksandra Kot, z klasy III „a”.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom zawodów!

Reprezentantki „Kaliskiej” awansowały do finału
Turnieju półfinałowy piłki nożnej dziewcząt w Strzelcach Opolskich zakończył się awansem naszej drużyny do finału wojewódzkiego. Zawody rozpoczęliśmy fatalnie, przegraliśmy ze Strzelcami Opolskimi 1:2 i straciliśmy ważne punkty. Na drugie spotkanie drużyna wyszła zdeterminowana, nie dała żadnych szans Nysie i wygrała 6:2. Wynik końcowy zawodów nie zależał już tylko od nas, ale i od dobrej gry innych zespołów. Kluczbork wygrał ze Strzelcami Op. 1:0, a Nysa urwała punkty Strzelcom remisem 4:4. Ostatni decydujący mecz „Kaliska” rozegrała z Kluczborkiem. Dziewczęta wyszły na murawę bojowo nastawione i już w pierwszych minutach objęły prowadzenie 1:0. Jeszcze w tej samej połowie zdobyliśmy drugą bramkę i na przerwę schodziliśmy w dobrych nastrojach. W drugiej części meczu sytuacja się powtórzyła, szybka bramka i było 3:0. W końcówce udało się zdobyć jeszcze jednego gola i wygraliśmy z Kluczborkiem 4:0. Tym samym wywalczyliśmy awans do finału wojewódzkiego z „grupy śmierci”. Skład drużyny:
1. Dominika Małycha IIb
2. Anna Stasiak IIb
3. Anna Werner IIIb
4. Anna Augustyniak IIIb
5. Gabrysia Klimek IIIb
6. Beata Ślusarczyk IIIb
7. Daria Badera IIIb
Gratulacje !!!
Uwaga: można zmieniać obszar wyświetlanego obrazu klikając lewy przycisk myszy (LPM)


XV Powiatowe Zawody Matematyczne
15.04.2015r. odbyło się w Oleśnie podsumowanie XV Powiatowych Zawodów Matematycznych. Nasza uczennica, Aleksandra Tomczyk drugi raz znalazła się w gronie laureatów. W ubiegłym roku zajęła drugie miejsce a w tym roku pierwsze w kategorii: klas trzecich – zakres podstawowy. Ola zdobyła maksymalną możliwą do zdobycia liczbę punktów. Gratulujemy i życzymy równie satysfakcjonującego wyniku na maturze.

Uwaga: można zmieniać obszar wyświetlanego obrazu klikając lewy przycisk myszy (LPM)

Idź do strony       >>  
Pozostałe wiadomości
„KALISKA” NA MISTRZOWSKIEJ FALI komorowski @ (14 kwi : 08:24) (Różne)
Konkurs „Ośmiu Wspaniałych” komorowski @ (14 kwi : 08:22) (Różne)
Szkolny Dzień Języków Obcych komorowski @ (09 kwi : 07:59) (Różne)
TENIS STOŁOWY DRUŻYNOWY komorowski @ (08 kwi : 14:07) (Różne)
Problem z PDF ?
Podczas próby wyświetlenia pliku w formacie Portable Document Format (pdf) w programie Internet Explorer, zamiast pliku pdf może się pojawić puste okno lub ramka. Problem ten może wystąpić nawet, jeśli zainstalowany jest program Adobe Acrobat Reader.
źródło:http://support.microsoft.com/kb/177321/pl

Get Adobe® Reader®

Szukaj Liceum Praszka

Aktualności 2015
PoWtŚrCzPiSoNi
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930 
 
Prezentacja szkoły 2015
REKRUTACJA 2015/2016
Witaj
Login:

Hasło:


Zapamiętaj mnie

[ ]
Copyright 2009 © I liceum Ogólnokształacące im. Powstańców Śląskich w Praszce | kontakt email: komorowski©lo.praszka.pl