Odnosimy Sukcesy

Szkolna Internetowa Gra Giełdowa

MATURA 2016 ! ! !

Matura 2016 – zdawalność
100%
Po raz kolejny „Kaliska” w czołówce rankingów maturalnych !

Zapraszamy do superszkoły z tradycjami !!!


TABLET DLA KAŻDEGO PIERWSZOKLASISTY!!!
Nasze liceum od 1 września 2016 r. będzie kontynuowało projekt adresowany do pierwszoklasistów – każdy uczeń klasy I otrzyma tablet. Przedsięwzięcie ma na celu unowocześnić proces nauczania i uatrakcyjnić zajęcia. Współczesne podręczniki to już nie tylko tradycyjne książki, ale e-booki, z których uczniowie będą mogli korzystać na lekcjach i w domu.


Nowoczesna edukacja tylko na „Kaliskiej”!!!PROFILE KSZTAŁCENIA


Muzeum Ziemi Wieluńskiej i Radio ZW
Byliśmy w siedzibie radia, gdzie zobaczyliśmy różne stanowiska pracy, koledzy ze szkoły mogli nagrać własną reklamę, widzieliśmy jak nagrywa się wywiady, jak można przerobić wywiad, by nie było pomyłek i niedoskonałości. Odwiedziliśmy muzeum, gdzie pan opowiadał o II wojnie światowej, były pokazywane nagrania jak Niemcy napadli na szpital w Wieluniu, oglądaliśmy różne pozostałości po wojnie. Na koniec oglądaliśmy wystawę obrazów, a na sam koniec mieliśmy godzinkę czasu wolnego! Było super!

I etap konkursu Wiedzy o Rynku Pracy
Dwie uczennice klasy drugiej – Agata Janicka, Wiktoria Dąbek – pod opieką p. Anety Jarząb wzięły udział w wykładzie dr Witolda Potwory, który przyjechał na tę okoliczność do oleskiego Domu Kultury. Poza prelekcją na dziewczyny czekają jeszcze dwa etapy konkursu. Trzymamy kciuki

Dzień Edukacji Narodowej
W humorystyczny sposób uczniowie naszej szkoły przygotowali akademię dla naszych kochanych nauczycieli. Apel pokazał jak wiele utalentowanych piosenkarzy, aktorów, tancerzy, recytatorów i DJ-ów uczęszcza na Kaliską. Cieszymy się, że tak wiele uczniów zaangażowało się w to zupełnie inne przedstawienie i czekamy na więcej pokazów!
Dziękujemy Agatce Szarek za zaangażowanie i pomysł na scenariusz.
Ślubowanie klas pierwszych
Podczas Akademii z okazji Dnia Nauczyciela odbyło się ślubowanie klas pierwszych. Reprezentanci klasy pierwszej w imieniu całej klasy przyrzekali na sztandar szkoły m.in. godne reprezentowanie i dbanie o szkołę. Pierwszaki w pełni stali się uczniami naszego liceum! GRATULUJEMY!

Sparing chłopaków w piłkę nożną
12 października na hali sportowej „Kotwica” odbył się sparing z udziałem naszych chłopaków w piłkę nożną. Pod przewodnictwem naszego wuefisty wf-isty Dugacza nasi utalentowani zawodnicy wygrali 9:5 z Zespołem szkół na Sportowej.
Brawo chłopaki!

Dzień chłopaka
W tym roku zupełnie inaczej niż w minionych latach obchodziliśmy dzień chłopaka. Uczennice: Karolina Staniszewska, Kasia Pondel i Agata Szarek wpadły na znakomity pomysł zrobienia grilla da całej szkoły. Chłopcy świetnie się bawili, a ich brzuchy były przejedzone.
Brawo Samorząd – impreza udała się super!

Idź do strony       >>  
Pozostałe wiadomości
Teatr Wielki w Łodzi komorowski @ (25 paź : 08:09) (Różne)
Wybory do Samorządu Szkolnego komorowski @ (25 paź : 08:09) (Różne)
SPRZĄTANIE ŚWIATA 2016 komorowski @ (12 paź : 10:46) (Różne)
W jedności siła komorowski @ (05 paź : 10:57) (Różne)
Problem z PDF ?
Podczas próby wyświetlenia pliku w formacie Portable Document Format (pdf) w programie Internet Explorer, zamiast pliku pdf może się pojawić puste okno lub ramka. Problem ten może wystąpić nawet, jeśli zainstalowany jest program Adobe Acrobat Reader.
źródło:http://support.microsoft.com/kb/177321/pl

Get Adobe® Reader®

Szukaj Liceum Praszka

Aktualności 2016
PoWtŚrCzPiSoNi
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Prezentacja szkoły 2016
Witaj
Login:

Hasło:


Zapamiętaj mnie

[ ]
Copyright 2009 © I liceum Ogólnokształacące im. Powstańców Śląskich w Praszce | kontakt email: komorowski©lo.praszka.pl