Odnosimy Sukcesy

Szkolna Internetowa Gra Giełdowa

TABLET DLA KAŻDEGO PIERWSZOKLASISTY!!!
Nasze liceum od 1 września 2015 r. będzie kontynuowało projekt adresowany do pierwszoklasistów – każdy uczeń klasy I otrzyma tablet. Przedsięwzięcie ma na celu unowocześnić proces nauczania i uatrakcyjnić zajęcia. Współczesne podręczniki to już nie tylko tradycyjne książki, ale e-booki, z których uczniowie będą mogli korzystać na lekcjach i w domu.


Nowoczesna edukacja tylko na „Kaliskiej”!!!PROFILE KSZTAŁCENIA


Symbole Światowych Dni Młodzieży w I Liceum Ogólnokształcącym w Praszce
17 marca 2015r. uczestniczyliśmy w niecodziennym wydarzeniu. Symbole Światowych Dni Młodzieży: drewniany krzyż, podarowany młodym przez papieża świętego Jana Pawła II, oraz ikona Matki Bożej Salus Populi Romani ( Matki Bożej Ocalenia Ludu Rzymskiego) w swojej wędrówce po Archidiecezji Częstochowskiej dotarły do Praszki, a tym samym do naszego liceum. Spotkaniu towarzyszyła wyjątkowa oprawa i wzruszająca atmosfera. Ideę ŚDM i historię ich symboli przybliżył nam ks. Adam Polak ( absolwent naszego liceum). Swoiste rekolekcje wygłosił ks. Michał Pabiańczyk, który poruszył serca młodzieży i zachęcił do refleksji nad wolnością, jaką dają Bóg i wiara.
Licealiści z przejęciem i zainteresowaniem wysłuchali relacji kilku osób, które opowiedziały o swoich traumatycznych przejściach i długim dochodzeniu do prawdy o sobie, o poszukiwaniu Boga. Te świadectwa uzdrowienia i nawrócenia Wojtka i Damiana, niezwykle emocjonalne, na pewno zapadną na długo w pamięci wszystkich zebranych.
Dopełnieniem wyjątkowych chwil stały się: wspólna modlitwa, nastrojowa muzyka i pieśni religijne.
Przesłaniem ŚDM niezmiennie pozostają słowa św. Jana Pawła II widniejące na krzyżu: „ Nieście go po całym świecie jako znak miłości Pana Jezusa do całej ludzkości i głoście wszystkim, że zbawienie i odkupienie jest tylko w Chrystusie umarłym i zmartwychwstałym”.
Mamy nadzieję, że owocem wspólnie spędzonych chwil przy krzyżu i ikonie Matki Bożej będzie liczny udział młodych w spotkaniu w Krakowie w 2016r.

[ Zobacz >> Galeria ]

„Dulska ciągle nas zachwyca”
Marzec to wyjątkowy miesiąc dla miłośników teatru, ponieważ 27 marca przypada Międzynarodowy Dzień Teatru. Grupa pasjonatów z naszego liceum pod opieką p. Bożeny Zagórskiej i p. Anny Smyrd obejrzała na deskach Teatru im. Adama Mickiewicza w Częstochowie spektakl pod tytułem „Moralność pani Dulskiej”. Na uwagę zasługują wspaniałe kreacje aktorskie: Agaty Ochoty-Hutyry jako Dulskiej, Oriany Soiki jako Meli, Daniela Misiewicza jako Zbyszka, Agaty Pruchniewskiej w roli Juliasiewiczowej czy Czesławy Monczki - Tadrachowej. Żyjemy w XXI wieku, a problemy poruszane przez Gabrielę Zapolską są wciąż aktualne, dlatego warto się im przyjrzeć. Przedstawienie dostarczyło nam sporej dawki śmiechu, ale i zmusiło do refleksji.
Warto zwrócić uwagę, że spektakl bierze udział w Konkursie na Inscenizację Dawnych Dzieł Literatury Polskiej „Klasyka Żywa” realizowanym dla uczczenia przypadającego w 2015 roku jubileuszu 250-lecia teatru publicznego w Polsce. Konkurs organizuje Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.

Dzień Kobiet na "Kaliskiej"
6 marca 2015 roku odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji Dnia Kobiet. Część artystyczną przygotowały klasy I ;II pod opieką pani Anety Jarząb.
Akademię rozpoczęły życzenia składane przez dyrektora i przewodniczącego szkoły dla wszystkich naszych kochanych Pań. Panowie wręczyli kwiaty i drobne upominki. Następnie na scenie zaprezentował się kabaret „Zbuntowani Chłopacy” w bardzo odważnej i humorystycznej scence dla kobiet i nie tylko. Zebrani na sali mogli usłyszeć wspaniałe piosenki z repertuaru Anny Jantar i Ireny Jarockiej w wykonaniu uczennic kl.I Natalii Werner i Leny Pawelak oraz z repertuaru Jerzego Połomskiego „Bo z dziewczynami „w wykonaniu Wojtka Gorącego z kl. II. W zmysłowy klimat tańca, latyno-amerykańskiego cha- cha przenieśli nas Klaudia Nowakowska i Marcin Polus. Dwaj sławni poeci z kl. III Witold Bejm i Kamil Janicki specjalnie dla Pań zaprezentowali swoje umiejętności artystyczne przedstawili wiersze dla kobiet i o kobietach ukazując w nich, że „Świat bez kobiet byłby jak ogród bez kwiatów”. Akademia była bardzo udana i wzbudziła duży aplauz wśród zgromadzonej publiczności.

Szkolny Konkurs Chemiczny
Zwycięzcy Szkolnego Konkursu Chemicznego, który odbył się 03.02.2015 r., otrzymali w piątek nagrody i dyplomy. I miejsce zajęła Karolina Preś , a miejsce II równorzędne zajęli Aleksandra Tomczyk i Kajetan Raducki. Uczniowie ci reprezentowali w sobotę nasze liceum w XXI Opolskim Turnieju Chemicznym, który już od 21 lat jest rozgrywany na Uniwersytecie Opolskim.

Olimpiada Solidarności
W dniu 10 marca dwoje uczniów klasy IIb – Aleksandra Rękowicz i Marcin Polus reprezentowało naszą szkołę na etapie wojewódzkim Olimpiady Solidarności. Dwie dekady historii. Opiekun: Tomasz Kubacki.

Idź do strony       >>  
Problem z PDF ?
Podczas próby wyświetlenia pliku w formacie Portable Document Format (pdf) w programie Internet Explorer, zamiast pliku pdf może się pojawić puste okno lub ramka. Problem ten może wystąpić nawet, jeśli zainstalowany jest program Adobe Acrobat Reader.
źródło:http://support.microsoft.com/kb/177321/pl

Get Adobe® Reader®

Szukaj Liceum Praszka

Aktualności 2015
PoWtŚrCzPiSoNi
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930 
 
Prezentacja szkoły 2015
REKRUTACJA 2015/2016
Witaj
Login:

Hasło:


Zapamiętaj mnie

[ ]
Copyright 2009 © I liceum Ogólnokształacące im. Powstańców Śląskich w Praszce | kontakt email: komorowski©lo.praszka.pl