Rozwijamy Zainteresowania

Warsztaty dziennikarskie

TABLET DLA KAŻDEGO PIERWSZOKLASISTY!!!
Nasze liceum od 1 września 2014 r. będzie realizowało nowy projekt adresowany do pierwszoklasistów – każdy uczeń klasy I otrzyma tablet. Przedsięwzięcie ma na celu unowocześnić proces nauczania i uatrakcyjnić zajęcia. Współczesne podręczniki to już nie tylko tradycyjne książki, ale e-booki, z których uczniowie będą mogli korzystać na lekcjach i w domu.


Nowoczesna edukacja tylko na „Kaliskiej”!!!PROFILE KSZTAŁCENIA


18. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie
Targi książki to niezwykła okazja do spotkania wielu znanych, ciekawych osób, porozmawiania z ulubionymi autorami, zdobycia cennych autografów czy zrobienia pamiątkowych zdjęć. Spośród 600 autorów książek największe „oblężenie” na targach przeżywali: Wojciech Cejrowski, Beata Pawlikowska, Katarzyna Grochola, Olga Tokarczuk, Andrzej Stasiuk, o. Leon Knabit, Julia Hartwig, która odebrała Nagrodę im. Wisławy Szymborskiej za tomik Zapisane, prof. Jan Miodek, prof. Jerzy Bralczyk, prof. Andrzej Markowski, Maja Komorowska, Andrzej Pilipiuk, Ryszard Krynicki, Janusz L. Wiśniewski. W ostatnim czasie książki piszą wszyscy, stąd też na targach nie zabrakło artystów i sportowców: Agnieszki Maciąg, Ilony Felicjańskiej, Piotra Rubika, Jeannette Kalyta, Mariusza Czerkawskiego, Beaty Sadowskiej, Mai Włoszczowskiej czy Radosława Krzyżowskiego, aktora grający rolę doktora Sambora.
A teraz odrobina statystyk (wg danych ze strony Money.pl): w ciągu czterech dni ( 23-26 października 2014r.) targi odwiedziło niemal 60 tysięcy osób. To rekord w historii imprezy, która po raz pierwszy odbywała się w nowym miejscu - hali EXPO Kraków. Na targach prezentowało się blisko 700 wystawców z 20 krajów, m.in. z Australii, Francji, Hiszpanii, Niemiec, Syrii, USA, Wielkiej Brytanii i Włoch. Bohaterem osobnego salonu były Węgry. W trakcie czterodniowej imprezy z czytelnikami spotkało się 600 autorów i to do nich czytelnicy czekali w kolejkach po autografy.
- Lepszego prezentu na 18. urodziny Targów nie mogliśmy sobie wymarzyć. Halę EXPO Kraków odwiedziły tłumy czytelników z całej Polski. Kilometrowe kolejki ustawiały się do pisarzy i panował niezapomniany klimat prawdziwego literackiego święta. Za nami bez wątpienia wyjątkowa edycja Targów - najgłośniejsza literacka osiemnastka tego roku - podsumowała prezes Targów w Krakowie Grażyna Grabowska. W sobotę Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie odwiedziła małżonka prezydenta Anna Komorowska, a nam udało się zdobyć jej autograf.

[ Zobacz >> Galeria ]

"PODARUJ SERCE KAROLINCE''
Nasza szkoła przyłączyła się do mieszkańców gminy Rudniki i wzięła udział w akcji "Podaruj serce Karolince'', w której to zbierane były fundusze na leczenie ośmioletniej Karolinki Molskiej -dziewczynki, która po raz drugi zachorowała na białaczkę. Już raz pokonała chorobę, teraz musi zmierzyć się z nią ponownie.

Bez wahania stwierdziliśmy, że musimy pomóc. Dlatego też 16 października wyszliśmy do mieszkańców Praszki ze słonecznikami- przewodnim symbolem akcji. Odwiedziliśmy m.in. Urząd Miasta, Banki, Apteki oraz sklepy spożywcze. Spotkaliśmy się z tak ogromną życzliwością ze strony mieszkańców jakiej jeszcze nigdy nie doświadczyliśmy. Byliśmy strasznie mile zaskoczeni. Wracając do szkoły nie potrafiliśmy unieść już puszki z datkami, a prosiliśmy tylko o symboliczny grosik. Jednak ludzie byli tak wzruszeni historią naszej Karolinki, że wybiegali za nami aby również wspomóc całą akcję dorzucając się pieniążkiem od siebie oraz przekazywali nam gorące życzenia powrotu do zdrowia dziewczynki. Co więcej całe wyjście zajęło nam tylko nieco ponad dwie godzinki. Ludzie nawet zaczepiali nas i pytali co się dzieje, co to za akcja. Zapraszaliśmy również na festyn charytatywny do Jaworzna i atrakcje z nim związane. Przez resztę tygodnia do puszki dorzucali się nasi uczniowie. W sumie zebraliśmy nieco ponad 1 009 złoty, co stało się częścią kwoty ogólnej jaką zebrano podczas akcji tj. 34 345,97 zł.

[ Zobacz >> Galeria ]

Teatr nas zachwyca!
Tak mogą powiedzieć uczniowie Kaliskiej, którzy systematycznie wyjeżdżają do teatru. Tym razem młodzież z klas: III „c”, II „a” i II „b” pod opieką pań profesorek: Bożeny Zagórskiej i Anny Smyrd obejrzała „Moralność pani Dulskiej”- spektakl wystawiony przez teatr częstochowski. Sztuka G. Zapolskiej, choć napisana na początku XX wieku, jest wciąż aktualnym studium ludzkiej mentalności i świetnie wydobywa na światło dzienne nasze grzechy główne. Autorka tej tragifarsy przystawia nam do twarzy lustro i każe się w nim dokładnie przejrzeć. Niesztampowo zrealizowane przestawienie w reż. E. Pietrowiak nie tylko dostarczyło nam sporej porcji śmiechu, ale także zmusiło do refleksji. A wszystko to w wykonaniu świetnych młodych aktorów. Wróciliśmy zadowoleni i wzbogaceni o nowe przeżycia.

KONKURS WIEDZY O AIDS
Dzisiaj 22.10.14. odbył się szkolny etap "Konkursu Wiedzy o AIDS".

Do etapu powiatowego w Wieluniu zakwalifikowali się:
1. Klaudia Nir /2b/
2. Błażej Koziołek /2a/
3. Magda Napieraj /2b/
4. Klaudia Sochanek /1a/

5. Małgorzata Głąb/1a/
Gratuluję!

Organizator: Barbara Rzeźniczak-Tkaczyńska

POKAZY W OLEŚNIE
8 października 2014r. w Oleśnie na placu przy Kościele Św. Anny zorganizowano pokaz w ramach programu profilaktycznego „Służba nie drużba - poznajemy zawody służb ratunkowych”.
Organizatorami imprezy byli: Młodzieżowe Centrum Kariery i Ośrodek Szkolenia i Wychowania OHP w Oleśnie, Komenda Powiatowa Policji, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej, Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna oraz ratownik medyczny Barbara Falarz. Patronat nad przedsięwzięciem objął burmistrz Olesna.
Nasza szkoła była jedyną placówką, która miała okazje wziąć udział w tak wielkim przedsięwzięciu. Był to niezwykle pouczający pokaz z zakresu pierwszej pomocy. Głównym celem było zapoznanie młodzieży z zawodami policjanta, strażaka, lekarza, ratownika medycznego, jak również pokazanie konsekwencji czynów karalnych popełnianych przez młode osoby. Najpierw zaprezentowali swoje działania funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Oleśnie. Uczestnicy mieli m.in. okazję poznać konsekwencje prowadzenia samochodu pod wpływem różnego rodzaju środków odurzających oraz sposób działania służb ratowniczych podczas wypadku. W rolę poszkodowanych wcieliła się młodzież z Ośrodka Szkolenia i Wychowania OHP w Oleśnie.

Idź do strony       >>  
Pozostałe wiadomości
OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ KARIERY 2014 komorowski @ (21 paź : 09:30) (Różne)
Wybory samorządowe komorowski @ (21 paź : 08:31) (Różne)
Dzień Edukacji Narodowej komorowski @ (15 paź : 09:06) (Różne)
Ten film trzeba zobaczyć… komorowski @ (13 paź : 08:13) (Różne)
Wyprawka dla Żaka komorowski @ (13 paź : 08:12) (Różne)
Problem z PDF ?
Podczas próby wyświetlenia pliku w formacie Portable Document Format (pdf) w programie Internet Explorer, zamiast pliku pdf może się pojawić puste okno lub ramka. Problem ten może wystąpić nawet, jeśli zainstalowany jest program Adobe Acrobat Reader.
źródło:http://support.microsoft.com/kb/177321/pl

Get Adobe® Reader®

Szukaj Liceum Praszka

Aktualności 2014
PoWtŚrCzPiSoNi
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031 
 
Prezentacja szkoły 2014
REKRUTACJA 2014/2015
Witaj
Login:

Hasło:


Zapamiętaj mnie

[ ]
Copyright 2009 © I liceum Ogólnokształacące im. Powstańców Śląskich w Praszce | kontakt email: komorowski©lo.praszka.pl