Zwiedzamy Europę

Raz w roku odwiedzamy jeden z krajów europejskich - Włochy

TABLET DLA KAŻDEGO PIERWSZOKLASISTY!!!
Nasze liceum od 1 września 2015 r. będzie kontynuowało projekt adresowany do pierwszoklasistów – każdy uczeń klasy I otrzyma tablet. Przedsięwzięcie ma na celu unowocześnić proces nauczania i uatrakcyjnić zajęcia. Współczesne podręczniki to już nie tylko tradycyjne książki, ale e-booki, z których uczniowie będą mogli korzystać na lekcjach i w domu.


Nowoczesna edukacja tylko na „Kaliskiej”!!!PROFILE KSZTAŁCENIA


"Kaliska" w WOŚPie.
Wraz z nadejściem Nowego Roku ruszyła po raz 24 największa akcja charytatywna w Polsce, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. I my kolejny raz włączyliśmy się do organizacji finału w praszkowskim gimnazjum. Wolontariuszki w przebraniu Indianek przygotowały wiele atrakcji dla najmłodszych. Malowałyśmy dzieciom twarze, sprzedawałyśmy domowe wypieki, zapraszałyśmy do zdjęcia w przebraniu indiańskim lub z dużą maskotką - królikiem. Wszystkim zabawom przyświecał jeden cel, zebranie jak najwięcej pieniędzy na pomoc chorym dzieciom i starszym. Szczególne podziękowania należą się wolontariuszkom: Agacie Adamskiej, Sandrze Szkudlarek, Aleksandrze Rosak, Aleksandrze Huszno, Klaudii Nowakowskiej, Klaudii Sochanek, Agacie Janickiej, Agacie Szarek, Natalii Wójcik, Aleksandrze Słomian i Aleksandrze Stańczyk. Dodatkowo dziękujemy naszym solistkom i grupie tanecznej za uświetnienie ich występem programu praszkowskiej "orkiestry".

[ Zobacz >> Galeria ]

Matematycy z Kaliskiej w półfinale ogólnopolskim
W październiku 2015 rozpoczęła się IX edycja Ogólnopolskiej Olimpiady ,,O diamentowy Indeks AGH”. Z matematyki w tej olimpiadzie wzięło udział dwóch naszych uczniów: Piotr Hadam i Wojciech Gorący. Obaj przeszli do półfinału ogólnopolskiego. Gratulujemy im i życzymy powodzenia w walce o indeks AGH.

Januarek dla Agaty
12 stycznia w auli Zespołu Szkół w Oleśnie odbyła się po raz dziesiąty uroczystośc wręczenia " Róż Powiatu" - nagród i wyróżnień Starosty Powiatu Oleskiego. Wśród nagrodzonych za działalnosc na rzecz potrzebujących oraz aktywność społeczną znalazła się uczennica klasy IIIb naszego liceum, Agata Adamska.
Jej osobę wyróżnia wyjątkowe zaangażowanie w życie szkoły i środowiska. Pracuje w szkolnym klubie młodzieżowego wolontariatu, gdzie organizuje zbiórki przyborów szkolnych, odzieży i żywności dla potrzebujących. Porządkuje opuszczone groby, przygotowuje paczki świąteczne i sprzedaje własne wypieki wspierając program „ Adopcja Serca”. Po lekcjach Agata udziela się w świetlicy terapeutycznej w Praszce. Organizuje czas podopiecznym, prowadzi gry i zabawy oraz pomaga w nauce.

Ponadto Agata bierze aktywny udział w szkolnym kole Ligii Ochrony Przyrody, wspiera akcje „ Mam Haka na Raka”, „Różowa wstążeczka”. Uczestniczy również w projektach edukacji obywatelskiej i debatach szkolnych z udziałem przedstawicieli władz lokalnych i państwowych.

Dodatkowo Agata znajduje czas na realizację swoich artystycznych pasji w Miejsko- Gminnym Domu Kultury w Praszce. Należy do Koła Plastycznego, gdzie poza malarstwem prowadzi aukcje prac plastycznych oraz do Koła Teatralnego, znakomicie odnajdując się na scenie.

Wszechstronne zaangażowanie Agaty w życie społeczne szkoły i środowiska oraz bezinteresowna pomoc potrzebującym z pewnością zasługują na wyróżnienie, które otrzymała. Serdecznie gratulujemy. Krystyna Wasilenko -opiekun Klubu Ośmiu.

SIATKÓWKA DZIEWCZĄT - III MIEJSCE W POWIECIE
W turnieju o mistrzostwo powiatu szkół ponadgimnazjalnych w piłce siatkowej, który odbył się w Oleśnie 12.01.2016r. reprezentacja naszej szkoły rozegrała pięć trudnych i emocjonujących meczy. Dziewczęta pokazały dobrą siatkówkę, wykazały się walecznością i zajęły ostatecznie III miejsce. Oto skład naszej drużyny:

Anita Majchrowska IIIb - kapitan
Dominika Małycha IIIb
Anna Stasiak IIIb
Klaudia Nowakowska IIIb
Agnieszka Kurzela IIIa
Edyta Nalichowska IIa
Wiktoria Dąbek Ia
Julia Mieszkalska Ia

Wyniki zawodów:

I "Sądowa" Olesno
II "Ekonomik" Olesno
III "Kaliska" Praszka
IV ZSP Dobrodzień
V ZSZ Olesno
VI ZS Gorzów Śl.
VII "Sportowa" Praszka

"Idą święta..."
22 grudnia 2015 r. w naszym liceum miały miejsce, jak co roku przed świętami, szkolne jasełka. Uczniowie klasy IIIb zaprezentowali się w pięknym spektaklu pt. "Niezwykła noc, noc miłości i pojednania". W świątecznej, rodzinnej atmosferze wszyscy zebrani oddali się zadumie nad tajemnicą Bożych narodzin... Całość dopełniły kolędy i pastorałki w wykonaniu: Leny Pawelak, Natalii Werner, Pauliny Mastalerz, Kariny Rasztar i Magdaleny Napieraj. Nie zabrakło też serdecznych życzeń, dzielenia się opłatkiem i wigilii klasowych.

Wesołych świąt!

[ Zobacz >> Galeria ]

Idź do strony       >>  
Pozostałe wiadomości
Świąteczna Paczka komorowski @ (04 sty : 07:45) (Różne)
Projekt w Istebnej komorowski @ (22 gru : 07:14) (Różne)
WSPÓŁPRACA Z KOPERNIKIEM komorowski @ (14 gru : 08:31) (Różne)
"Góra Grosza" komorowski @ (14 gru : 08:29) (Różne)
Problem z PDF ?
Podczas próby wyświetlenia pliku w formacie Portable Document Format (pdf) w programie Internet Explorer, zamiast pliku pdf może się pojawić puste okno lub ramka. Problem ten może wystąpić nawet, jeśli zainstalowany jest program Adobe Acrobat Reader.
źródło:http://support.microsoft.com/kb/177321/pl

Get Adobe® Reader®

Szukaj Liceum Praszka

Aktualności 2016
PoWtŚrCzPiSoNi
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
29 
 
Prezentacja szkoły 2015
REKRUTACJA 2015/2016
Witaj
Login:

Hasło:


Zapamiętaj mnie

[ ]
Copyright 2009 © I liceum Ogólnokształacące im. Powstańców Śląskich w Praszce | kontakt email: komorowski©lo.praszka.pl