Rozwijamy Zainteresowania

Warsztaty dziennikarskie

TABLET DLA KAŻDEGO PIERWSZOKLASISTY!!!
Nasze liceum od 1 września 2014 r. będzie realizowało nowy projekt adresowany do pierwszoklasistów – każdy uczeń klasy I otrzyma tablet. Przedsięwzięcie ma na celu unowocześnić proces nauczania i uatrakcyjnić zajęcia. Współczesne podręczniki to już nie tylko tradycyjne książki, ale e-booki, z których uczniowie będą mogli korzystać na lekcjach i w domu.


Nowoczesna edukacja tylko na „Kaliskiej”!!!PROFILE KSZTAŁCENIA


Akcja "Kubek"
Od 22 do 27 października w naszym liceum odbywała się zbiórka kubków i szklanek dla podopiecznych Domu Dziecka w Komornikach. Po raz kolejny społeczność "Kaliskiej" stanęła na wysokości zadania i zebraliśmy zdumiewającą ilość naczyń. Dziękujemy wszystkim dobroczyńcom, zarówno nauczycielom, uczniom jak i wolontariuszom czuwającym nad zbiórką.

Ocalić od zapomnienia 2014
Dzień Wszystkich Świętych to coroczna okazja, by wolontariusze z Kaliskiej wyciągnęli pomocną dłoń w stronę samotnych, starszych ludzi, porządkujących groby najbliższych. Jak co roku, w przeddzień święta wolontariusze pomagali na cmentarzu w Praszce. Zaopiekowaliśmy się również opuszczonymi i zapomnianymi grobami. Wystarczyło tak niewiele, by poczuć spełnienie dobrego uczynku i sens w działaniu na rzecz potrzebujących. W akcji uczestniczyły wolontariuszki: Marzena Orzeszyna, Klaudia Sochanek, Monika Moniak, Natalia Jama, Paulina Ganczar, Karolina Staniszewska, Katarzyna Pondel, Zuzanna Chęcińska, Marta Pinkosz, Anna Sykulska, Kinga Zydziak, Dominika Dengusiak, Magda Mostowa, Sylwia Sieradzka, Aleksandra Kot, Monika Wiśniewska, Kamila Nowak, Aleksandra Rosak, Dagmara Okaj i Aleksandra Tomczyk.

[ Zobacz >> Galeria ]

RÓŻOWA WSTĄŻECZKA
Różowa wstążeczka to międzynarodowy symbol używany przez poszczególnych ludzi, firmy i organizacje, oznaczający walkę z rakiem piersi.

Organizacja akcji „Różowa wstążeczka” w naszej szkole.
/30.10.14./

Uczennice liceum wysłuchały prelekcji i obejrzały filmy:
• Technika samobadania piersi – instruktarz z rysunkami poglądowymi.
• Samobadanie piersi – projekcja filmu.
• Mammografia – projekcja filmu.
Prelekcje przeprowadził zespół w składzie:
• Maria Żak, Dominika Małycha, Anna Stasiak – z klasy 2b;
• Zuzanna Chęcińska, Katarzyna Pondel, Lena Pawelak – z klasy 1a;
• Beata Ślusarczyk, Karolina Preś, Aleksandra Zagrodnik – z klasy 3b.
Mamy nadzieję, że nasze działania zachęcą do obserwacji własnego ciała i stosowania się do zaleceń profilaktycznych.
Organizator: Barbara Rzeźniczak-Tkaczyńska
Współpraca: Ewa Pyra, Aneta Jarząb, Tomasz Komorowski

Uwaga: można zmieniać obszar wyświetlanego obrazu klikając lewy przycisk myszy (LPM)


18. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie
Targi książki to niezwykła okazja do spotkania wielu znanych, ciekawych osób, porozmawiania z ulubionymi autorami, zdobycia cennych autografów czy zrobienia pamiątkowych zdjęć. Spośród 600 autorów książek największe „oblężenie” na targach przeżywali: Wojciech Cejrowski, Beata Pawlikowska, Katarzyna Grochola, Olga Tokarczuk, Andrzej Stasiuk, o. Leon Knabit, Julia Hartwig, która odebrała Nagrodę im. Wisławy Szymborskiej za tomik Zapisane, prof. Jan Miodek, prof. Jerzy Bralczyk, prof. Andrzej Markowski, Maja Komorowska, Andrzej Pilipiuk, Ryszard Krynicki, Janusz L. Wiśniewski. W ostatnim czasie książki piszą wszyscy, stąd też na targach nie zabrakło artystów i sportowców: Agnieszki Maciąg, Ilony Felicjańskiej, Piotra Rubika, Jeannette Kalyta, Mariusza Czerkawskiego, Beaty Sadowskiej, Mai Włoszczowskiej czy Radosława Krzyżowskiego, aktora grający rolę doktora Sambora.
A teraz odrobina statystyk (wg danych ze strony Money.pl): w ciągu czterech dni ( 23-26 października 2014r.) targi odwiedziło niemal 60 tysięcy osób. To rekord w historii imprezy, która po raz pierwszy odbywała się w nowym miejscu - hali EXPO Kraków. Na targach prezentowało się blisko 700 wystawców z 20 krajów, m.in. z Australii, Francji, Hiszpanii, Niemiec, Syrii, USA, Wielkiej Brytanii i Włoch. Bohaterem osobnego salonu były Węgry. W trakcie czterodniowej imprezy z czytelnikami spotkało się 600 autorów i to do nich czytelnicy czekali w kolejkach po autografy.
- Lepszego prezentu na 18. urodziny Targów nie mogliśmy sobie wymarzyć. Halę EXPO Kraków odwiedziły tłumy czytelników z całej Polski. Kilometrowe kolejki ustawiały się do pisarzy i panował niezapomniany klimat prawdziwego literackiego święta. Za nami bez wątpienia wyjątkowa edycja Targów - najgłośniejsza literacka osiemnastka tego roku - podsumowała prezes Targów w Krakowie Grażyna Grabowska. W sobotę Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie odwiedziła małżonka prezydenta Anna Komorowska, a nam udało się zdobyć jej autograf.

[ Zobacz >> Galeria ]

"PODARUJ SERCE KAROLINCE''
Nasza szkoła przyłączyła się do mieszkańców gminy Rudniki i wzięła udział w akcji "Podaruj serce Karolince'', w której to zbierane były fundusze na leczenie ośmioletniej Karolinki Molskiej -dziewczynki, która po raz drugi zachorowała na białaczkę. Już raz pokonała chorobę, teraz musi zmierzyć się z nią ponownie.

Bez wahania stwierdziliśmy, że musimy pomóc. Dlatego też 16 października wyszliśmy do mieszkańców Praszki ze słonecznikami- przewodnim symbolem akcji. Odwiedziliśmy m.in. Urząd Miasta, Banki, Apteki oraz sklepy spożywcze. Spotkaliśmy się z tak ogromną życzliwością ze strony mieszkańców jakiej jeszcze nigdy nie doświadczyliśmy. Byliśmy strasznie mile zaskoczeni. Wracając do szkoły nie potrafiliśmy unieść już puszki z datkami, a prosiliśmy tylko o symboliczny grosik. Jednak ludzie byli tak wzruszeni historią naszej Karolinki, że wybiegali za nami aby również wspomóc całą akcję dorzucając się pieniążkiem od siebie oraz przekazywali nam gorące życzenia powrotu do zdrowia dziewczynki. Co więcej całe wyjście zajęło nam tylko nieco ponad dwie godzinki. Ludzie nawet zaczepiali nas i pytali co się dzieje, co to za akcja. Zapraszaliśmy również na festyn charytatywny do Jaworzna i atrakcje z nim związane. Przez resztę tygodnia do puszki dorzucali się nasi uczniowie. W sumie zebraliśmy nieco ponad 1 009 złoty, co stało się częścią kwoty ogólnej jaką zebrano podczas akcji tj. 34 345,97 zł.

[ Zobacz >> Galeria ]

Idź do strony       >>  
Pozostałe wiadomości
Teatr nas zachwyca! komorowski @ (28 paź : 07:57) (Różne)
KONKURS WIEDZY O AIDS komorowski @ (23 paź : 12:18) (Różne)
POKAZY W OLEŚNIE komorowski @ (22 paź : 08:50) (Różne)
OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ KARIERY 2014 komorowski @ (21 paź : 09:30) (Różne)
Wybory samorządowe komorowski @ (21 paź : 08:31) (Różne)
Problem z PDF ?
Podczas próby wyświetlenia pliku w formacie Portable Document Format (pdf) w programie Internet Explorer, zamiast pliku pdf może się pojawić puste okno lub ramka. Problem ten może wystąpić nawet, jeśli zainstalowany jest program Adobe Acrobat Reader.
źródło:http://support.microsoft.com/kb/177321/pl

Get Adobe® Reader®

Szukaj Liceum Praszka

Aktualności 2014
PoWtŚrCzPiSoNi
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
 
Prezentacja szkoły 2014
REKRUTACJA 2014/2015
Witaj
Login:

Hasło:


Zapamiętaj mnie

[ ]
Copyright 2009 © I liceum Ogólnokształacące im. Powstańców Śląskich w Praszce | kontakt email: komorowski©lo.praszka.pl