Jesteśmy Kreatywni

Kiermasz Bożonarodzeniowy

MATURA 2016 ! ! !

Matura 2016 – zdawalność
100%
Po raz kolejny „Kaliska” w czołówce rankingów maturalnych !

Zapraszamy do superszkoły z tradycjami !!!SPOTKANIE Z RODZICAMI


W dniu 26 stycznia 2017 r., o godzinie 16:30 odbędzie się spotkanie z rodzicami I, II, III klasy.


TABLET DLA KAŻDEGO PIERWSZOKLASISTY!!!
Nasze liceum od 1 września 2016 r. będzie kontynuowało projekt adresowany do pierwszoklasistów – każdy uczeń klasy I otrzyma tablet. Przedsięwzięcie ma na celu unowocześnić proces nauczania i uatrakcyjnić zajęcia. Współczesne podręczniki to już nie tylko tradycyjne książki, ale e-booki, z których uczniowie będą mogli korzystać na lekcjach i w domu.


Nowoczesna edukacja tylko na „Kaliskiej”!!!PROFILE KSZTAŁCENIA


"Kaliska" wśród najlepszych szkół w Polsce!!!

Januarek dla Agaty Szarek
Dnia 10 stycznia 2017 roku w Oleśnie odbyła się uroczysta gala, na której starosta naszego powiatu, Pan Stanisław Belka wręczył wyjątkowe nagrody osobom, które w różny sposób przyczyniły się do ulepszenia Powiatu Oleskiego. Wśród nich znalazła się przewodnicząca szkoły - Agata Szarek, która pełni również rolę przewodniczącej naszego wolontariatu. Przypadł jej zaszczyt otrzymania "Januarka" za pomoc potrzebującym. Gratulujemy!

Piłka siatkowa dziewcząt
Turniej o mistrzostwo powiatu odbył się 5.01.2017 w gościnnej hali przy ul. Sądowej w Oleśnie. Pierwsze trzy miejsca zajęły drużyny reprezentujące oleskie szkoły ponadgimnazjalne: I - LO, II - ZSEiO, III - ZSZ. Nasze dziewczęta w składzie:
Edyta Nalichowska IIIa, Wiktoria Dąbek IIa, Dominika Molenda IIa, Natalia Wójcik IIa, Daria Trocha Ia, Weronika Gandziarska Ia, Wiktoria Śnigór Ia,
zajęły IV miejsce. Na dalszych miejscach uplasowały się drużyny z ZSP Gorzów Śl. oraz ZSP nr 1 w Praszce.

Koncert w ZSP nr 1 w Praszce
6 grudnia uczennice naszej szkoły : Dominika Smolarczyk, Weronika Gandziarska i Ewa Pasowska z klasy Ia wzięły udział w koncercie zorganizowanym w ZSP nr 1 w Praszce .Akcję pod hasłem „Apetyt na życie” na rzecz koleżanki chorej na anoreksję i ortoreksję zorganizowali uczniowie ZSP przy wsparciu Samorządu Uczniowskiego i Szkolnego Wolontariatu. Świetlica szkoły wypełniła się uczniami, a na scenie zaprezentowali się kolejno: szkolny zespół S8, wokalistka Marta Stelmaszczyk, kabaret Łosiem oraz - po licytacji - zespół AfterClasses.
Kluczowym punktem imprezy była licytacja, na której można było kupić np. płyty, koszulki z autografami, plakat z podpisami zespołu Pidżama Porno, ręcznie wykonane ozdoby i kartki świąteczne, album fotografii oraz voucher na sesję fotograficzną. Uczennice naszej szkoły przekazały pieniądze, zebrane w ramach akcji Wolontariatu przez uczniówI Liceum Ogólnokształcącego w Praszce.

Mistrzostwa Powiatu Oleskiego w tenisie stołowym
Dnia 06.12.2016 w hali sportowej „KOTWICA” w Praszce odbyły się Mistrzostwa Powiatu Oleskiego w drużynowym tenisie stołowym. Reprezentacje naszej szkoły, jak zwykle w tej dyscyplinie, zajęły wysokie lokaty. Drużyna dziewcząt zdobyła wicemistrzostwo i awansowała do finału wojewódzkiego , który odbędzie się w Nysie. Drużyna chłopców również zajęła II miejsce, ale u chłopaków tylko zwycięstwo dawało awans do finału wojewódzkiego.
Skład drużyny dziewcząt:
Marzena Orzeszyna, Dominika Molenda.
Skład drużyny chłopców:
Damian Tasarz
Jeremiasz Nowak
Opiekun: Kasper Dugacz
GRATULUJEMY !!!

Uwaga: można zmieniać obszar wyświetlanego obrazu klikając lewy przycisk myszy (LPM)

Idź do strony       >>  
Pozostałe wiadomości
Andrzejkowy bufet "Dla Ani" komorowski @ (08 gru : 08:42) (Różne)
Dzień Niepodległości komorowski @ (14 lis : 09:36) (Różne)
IX Festiwal Pieśni Patriotycznej komorowski @ (14 lis : 09:32) (Różne)
Problem z PDF ?
Podczas próby wyświetlenia pliku w formacie Portable Document Format (pdf) w programie Internet Explorer, zamiast pliku pdf może się pojawić puste okno lub ramka. Problem ten może wystąpić nawet, jeśli zainstalowany jest program Adobe Acrobat Reader.
źródło:http://support.microsoft.com/kb/177321/pl

Get Adobe® Reader®

Szukaj Liceum Praszka

Aktualności 2017
PoWtŚrCzPiSoNi
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031 
Prezentacja szkoły 2016
Witaj
Login:

Hasło:


Zapamiętaj mnie

[ ]
Copyright 2009 © I liceum Ogólnokształacące im. Powstańców Śląskich w Praszce | kontakt email: komorowski©lo.praszka.pl