Zwiedzamy Europę

Raz w roku odwiedzamy jeden z krajów europejskich - Włochy

TABLET DLA KAŻDEGO PIERWSZOKLASISTY!!!
Nasze liceum od 1 września 2014 r. będzie realizowało nowy projekt adresowany do pierwszoklasistów – każdy uczeń klasy I otrzyma tablet. Przedsięwzięcie ma na celu unowocześnić proces nauczania i uatrakcyjnić zajęcia. Współczesne podręczniki to już nie tylko tradycyjne książki, ale e-booki, z których uczniowie będą mogli korzystać na lekcjach i w domu.


Nowoczesna edukacja tylko na „Kaliskiej”!!!PROFILE KSZTAŁCENIA


Włochy 2014
W terminie 05-14.09.2014 odbyła się szkolna wycieczka edukacyjno-sportowa do Włoch. Przebywaliśmy w miejscowości Bibione, będącej jednym z najpiękniejszych kurortów włoskich nad Morzem Adriatyckim. Jest tu piaszczysta plaża z bardzo łagodnym wejściem do morza , długa na ponad 8 km i szeroka na ponad 100 m, z mnóstwem leżaków i parasoli, boisk do siatkówki plażowej i placów zabaw. Zwiedziliśmy znajdującą się na liście światowego dziedzictwa UNESCO Wenecję. Patronem miasta jest św. Marek, a w bazylice jego imienia złożone są jego relikwie. Skrzydlaty lew, symbol św. Marka ewangelisty, jest zarazem herbem republiki weneckiej. Z innych zabytków Wenecji widzieliśmy m.in. Pałac Dożów, dzwonnicę, wieżę zegarową, most Westchnień, most Rialto. Byliśmy także w położonym niedaleko Triestu Zamku Miramare. W samym Trieście mogliśmy podziwiać port morski, ruiny amfiteatru rzymskiego i panoramę miasta widzianą ze wzgórza San Giuso. Wspomnienia z pobytu we Włoszech utrwaliliśmy na fotografiach.

[ Zobacz >> Galeria ]

LIDERKI Z KALISKIEJ NA GALI FINAŁOWEJ
MAM HAKA NA RAKA
Nie jest tajemnicą, że w tym roku grupa z naszego liceum „Liderki z Kaliskiej” w składzie: Agata Adamska, Katarzyna Hucz, Sandra Kosińska, Aleksandra Rękowicz, Marysia Żak pod kierunkiem Pani profesor Barbary Rzeźniczak-Tkaczyńskiej bardzo aktywnie zaangażowała się w Ogólnopolski Program dla Młodzieży „Mam Haka na Raka”. Zorganizowałyśmy happeningi w mieście, prelekcje w klasach oraz zebrałyśmy masę podpisów pod deklaracją „zachęcę jedną osobę do badania profilaktycznego”. Ważną sprawą było też dotarcie do jak największej liczby osób, dlatego rozdawałyśmy ulotki z informacjami dotyczącymi chłoniaków. W propagowaniu informacji profilaktycznych wspierali nas „Przyjaciele” z klasy 1b i 1a, sponsorzy oraz media: „Kulisy Powiatu” i „Radio ZW”.

[ Zobacz >> Galeria ]

[ Czytaj dalej... ]

„Polskie drogi do wolności”
4 czerwca br. w całym kraju obchodzono uroczyście 25 rocznicę pierwszych wolnych wyborów z 1989 roku. My również uczciliśmy to wydarzenie. Z tej okazji 9 czerwca w naszej szkole miała miejsce nietypowa lekcja historii. Gościem honorowym był senator RP, pan Aleksander Świeykowski. Historię PRL-u przedstawił dr Zbigniew Szczerbik z Muzeum w Praszce. Uczniowie klas pierwszych i drugich obejrzeli prezentacje multimedialne o życiu codziennym w PRL-u i o wyborach 4 czerwca 1989 roku przygotowane przez uczennicę Marię Żak z kl. Ib. Obrazom towarzyszyły utwory muzyczne Jacka Kaczmarskiego i Przemysława Gintrowskiego. Senator Świeykowski opowiadał o swojej pracy w Rozgłośni Radia Wolna Europa i o przyjaźni z Jackiem Kaczmarskim. Spotkanie zakończyło się wspólnym zdjęciem pod szkolną gazetką prezentującą oryginalne materiały prasowe z okresu wyborów z 1989 roku. W spotkaniu uczestniczyli także dyr. I LO K. Bryś oraz nauczyciele historii i wos-u J.Piszczałka i T. Kubacki

[ Zobacz >> Galeria ]

DZIEŃ PRZEDSIEBIORCZOŚCI, TYDZIEŃ PRZEDSIEBIORCZOŚCI 2014 PODSUMOWANIE
W II semestrze 2013/14, od 2. do 11. kwietnia 2014 r. uczniowie naszego liceum brali udział w 11. edycji ogólnopolskiego programu „Dzień przedsiębiorczości”. Program przebiegał pod Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego, jego organizatorem była Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości.

„Tydzień przedsiębiorczości” w liczbach:
• Liczba uczniów realizujących program – 76
• Liczba klas objętych programem – cztery: 2b, 1b, 2a, 1a
• Liczba firm i instytucji, w których uczniowie odbyli praktyki – 8
Firmy, w których uczniowie odbyli praktyki to:
• Zakład Rehabilitacyjny Praszka;
• Przedszkole nr 2 Praszka;
• Przychodnia „ESKULAP” Praszka;
• Radosław Kwiatkowski Gabinet Weterynaryjny;
• Zakład Usług Medycznych MEDYK sp. z o.o. Praszka;
• Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Centrum - Poradnia Internistyczna Praszka;
• „Falck Medycyna” sp. z o.o. oddział Praszka;
• NEAPCO Europe Sp. z o.o. Praszka.
„Tydzień przedsiębiorczości” przeprowadzony w naszej szkole spotkał się z bardzo pozytywnymi opiniami zarówno ze strony uczniów, ich rodziców jak i firm, w których odbywały się praktyki.
Wszystkim uczniom dziękuję za zaangażowanie w programie.
Firmom, które nas gościły, bardzo dziękuję za umożliwienie uczniom I Liceum Ogólnokształcącego im. Powstańców Śląskich w Praszce, odbycia jednodniowych praktyk w ramach ogólnopolskiego programu „Dzień przedsiębiorczości”.

Koordynator programu:
Barbara Rzeźniczak-Tkaczyńska

[ Zobacz >> Galeria ]

XVIII Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej
W bieżącym roku szkolnym odbyła się już 18. Edycja Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej, w którym wzięło udział ok. 30 tysięcy uczniów w całej Polsce. Do etapu szkolnego w naszym liceum przystąpiło 20 osób. Trzy uczennice: Kinga Pałyga z kl. II b, Agnieszka Madeła i Zuzanna Włoch – obie z kl. II a, zakwalifikowały się do etapu diecezjalnego. W tym etapie konkursu, który odbył się 9 kwietnia br., brało udział 114 uczniów ze szkół położonych na terenie Diecezji Częstochowskiej. Kinga Pałyga zajęła I miejsce, Agnieszka Madeła – III miejsce, Zuzanna Włoch zdobyła 82 punkty na 90 możliwych. Wszystkie nasze uczennice wykazały się ogromną wiedzą! Kinga i Agnieszka zakwalifikowały się do finału centralnego konkursu, który odbył się w dn. 2-3 czerwca br. w Niepokalanowie. W pierwszym dniu finałowych zmagań odbyła się część pisemna, do której przystąpiło 119 uczestników – finalistów diecezjalnych z całej Polski. Kinga zdobyła w tej części maksymalną liczbę punktów, a Agnieszka 80 na 90 możliwych. Drugiego dnia uczniowie przystąpili do części ustnej – o pierwsze miejsce walczyło siedmioro najlepszych znawców Biblii, a ich wypowiedzi oceniało 5 jurorów – pracowników wyższych uczelni katolickich z Warszawy i Lublina. Kinga Pałyga zajęła ostatecznie II miejsce! Jako finalistka w nagrodę pojedzie na dziesięciodniową wycieczkę do Rzymu. Otrzymała również indeks uprawniający do podjęcia studiów na wybranych kierunkach oraz atrakcyjne upominki. Serdecznie gratulujemy naszym uczennicom i życzymy dalszych sukcesów!

Uwaga: można zmieniać obszar wyświetlanego obrazu klikając lewy przycisk myszy (LPM)

Idź do strony       >>  
Pozostałe wiadomości
"Młodzi Głosują" komorowski @ (17 cze : 09:57) (Różne)
Problem z PDF ?
Podczas próby wyświetlenia pliku w formacie Portable Document Format (pdf) w programie Internet Explorer, zamiast pliku pdf może się pojawić puste okno lub ramka. Problem ten może wystąpić nawet, jeśli zainstalowany jest program Adobe Acrobat Reader.
źródło:http://support.microsoft.com/kb/177321/pl

Get Adobe® Reader®

Szukaj Liceum Praszka

Aktualności 2014
PoWtŚrCzPiSoNi
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930 
 
Prezentacja szkoły 2014
REKRUTACJA 2014/2015
Witaj
Login:

Hasło:


Zapamiętaj mnie

[ ]
Copyright 2009 © I liceum Ogólnokształacące im. Powstańców Śląskich w Praszce | kontakt email: komorowski©lo.praszka.pl