Zwiedzamy Europę

Raz w roku odwiedzamy jeden z krajów europejskich - Włochy

TABLET DLA KAŻDEGO PIERWSZOKLASISTY!!!
Nasze liceum od 1 września 2014 r. będzie realizowało nowy projekt adresowany do pierwszoklasistów – każdy uczeń klasy I otrzyma tablet. Przedsięwzięcie ma na celu unowocześnić proces nauczania i uatrakcyjnić zajęcia. Współczesne podręczniki to już nie tylko tradycyjne książki, ale e-booki, z których uczniowie będą mogli korzystać na lekcjach i w domu.


Nowoczesna edukacja tylko na „Kaliskiej”!!!PROFILE KSZTAŁCENIA


KONKURS WIEDZY O AIDS
Dzisiaj 22.10.14. odbył się szkolny etap "Konkursu Wiedzy o AIDS".

Do etapu powiatowego w Wieluniu zakwalifikowali się:
1. Klaudia Nir /2b/
2. Błażej Koziołek /2a/
3. Magda Napieraj /2b/
4. Klaudia Sochanek /1a/

5. Małgorzata Głąb/1a/
Gratuluję!

Organizator: Barbara Rzeźniczak-Tkaczyńska

POKAZY W OLEŚNIE
8 października 2014r. w Oleśnie na placu przy Kościele Św. Anny zorganizowano pokaz w ramach programu profilaktycznego „Służba nie drużba - poznajemy zawody służb ratunkowych”.
Organizatorami imprezy byli: Młodzieżowe Centrum Kariery i Ośrodek Szkolenia i Wychowania OHP w Oleśnie, Komenda Powiatowa Policji, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej, Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna oraz ratownik medyczny Barbara Falarz. Patronat nad przedsięwzięciem objął burmistrz Olesna.
Nasza szkoła była jedyną placówką, która miała okazje wziąć udział w tak wielkim przedsięwzięciu. Był to niezwykle pouczający pokaz z zakresu pierwszej pomocy. Głównym celem było zapoznanie młodzieży z zawodami policjanta, strażaka, lekarza, ratownika medycznego, jak również pokazanie konsekwencji czynów karalnych popełnianych przez młode osoby. Najpierw zaprezentowali swoje działania funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Oleśnie. Uczestnicy mieli m.in. okazję poznać konsekwencje prowadzenia samochodu pod wpływem różnego rodzaju środków odurzających oraz sposób działania służb ratowniczych podczas wypadku. W rolę poszkodowanych wcieliła się młodzież z Ośrodka Szkolenia i Wychowania OHP w Oleśnie.

OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ KARIERY 2014
W dniach 20-26.10.14. młodzież naszej szkoły uczestniczy w „Ogólnopolskim Tygodniu Kariery”. Projekt przebiega pod hasłem:
Jak zaprzyjaźnić się z rynkiem pracy?
Nasze działania to:
• wycieczka zawodoznawcza do „Marcegaglia” Praszka;
• Źródła informacji o rynku pracy: Jak poznawać rynek? Jak poszukiwać pracy? – zajęcia dla uczniów klas 2. i 3.
• 6 kroków – jak zaplanować przygotowanie się do matury? Jak przygotować się do egzaminu? – materiały multimedialne dla uczniów klas 3.;
• testy preferencji zawodowych – dla uczniów klasy 1a;
• indywidualne spotkania doradcze dla zainteresowanych uczniów.
Szczegóły w „Kalendarium działań” SzOK .
Serdecznie zapraszam!
Organizator:
Barbara Rzeźniczak-Tkaczyńska
Szkolny Doradca Zawodowy

Wybory samorządowe
Po raz pierwszy w naszym Liceum wybory do Samorządu Uczniowskiego poprzedziła debata przedwyborcza. Był to jeden z pomysłów na kampanię przegłosowany w gronie kandydatów. Ośmioro kandydatów zaprezentowało się podczas debaty do której pytania zostały przygotowane przez poszczególne klasy, a wyselekcjonowane przez zespół prowadzący – jury debaty. Dodatkowo kandydaci odpowiadali na pytania zadawane przez publikę na sali. Dla nadania temu wydarzeniu prestiżu do jury zaprosiliśmy pana Dyrektora, a całość wypowiedzi kandydatów oceniano punktami.
Dwa dni później odbyły się wybory i wyłoniono Samorząd Uczniowski na rok szkolny 2014 / 2015, którego przewodniczącym został Łukasz Wasilenko.
Gratulujemy wszystkim kandydatom śmiałości i pomysłów, a wybranym członkom samorządu dobrej energii i pomyślnych działań!
Zapraszamy do galerii
Skład SU:
Łukasz Wasilenko
Wojciech Gorący
Błażej Koziołek
Kacper Sykulski
Klaudia Nir
Agata Adamska

[ Zobacz >> Galeria ]

Dzień Edukacji Narodowej
13 października 2014 r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Na apelu gościliśmy nauczycieli, pracowników administracji i obsługi, a także emerytowanych pracowników szkoły. Na ręce nauczycieli życzenia i podziękowania złożyli pan dyrektor Krzysztof Bryś oraz uczniowie. Tego dnia odbyło się również ślubowanie klas pierwszych. Część artystyczną przygotowali uczniowie klasy II „a” przy wsparciu kolegów z klas pierwszych i trzecich. W programie można było usłyszeć znane przeboje, m.in. Marka Grechuty, Maryli Rodowicz czy Edyty Geppert w wykonaniu Leny Pawelak, Natalii Werner, Weroniki Panek, Elżbiety Maćczak i Pauliny Mastalerz, obejrzeć kabaret pt. „Szkoła” oraz scenkę rodzajową z życia klasy.
Akademia dostarczyła wszystkim zgromadzonym wiele radości i uśmiechu.

[ Zobacz >> Galeria ]

Idź do strony       >>  
Pozostałe wiadomości
Ten film trzeba zobaczyć… komorowski @ (13 paź : 08:13) (Różne)
Wyprawka dla Żaka komorowski @ (13 paź : 08:12) (Różne)
SPRZĄTANIE ŚWIATA 2014 po raz 21. komorowski @ (08 paź : 08:54) (Różne)
SALON MATURZYSTÓW 2014 komorowski @ (07 paź : 11:01) (Różne)
Problem z PDF ?
Podczas próby wyświetlenia pliku w formacie Portable Document Format (pdf) w programie Internet Explorer, zamiast pliku pdf może się pojawić puste okno lub ramka. Problem ten może wystąpić nawet, jeśli zainstalowany jest program Adobe Acrobat Reader.
źródło:http://support.microsoft.com/kb/177321/pl

Get Adobe® Reader®

Szukaj Liceum Praszka

Aktualności 2014
PoWtŚrCzPiSoNi
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031 
 
Prezentacja szkoły 2014
REKRUTACJA 2014/2015
Witaj
Login:

Hasło:


Zapamiętaj mnie

[ ]
Copyright 2009 © I liceum Ogólnokształacące im. Powstańców Śląskich w Praszce | kontakt email: komorowski©lo.praszka.pl