Zwiedzamy Europę

Raz w roku odwiedzamy jeden z krajów europejskich - Włochy

TABLET DLA KAŻDEGO PIERWSZOKLASISTY!!!
Nasze liceum od 1 września 2014 r. będzie realizowało nowy projekt adresowany do pierwszoklasistów – każdy uczeń klasy I otrzyma tablet. Przedsięwzięcie ma na celu unowocześnić proces nauczania i uatrakcyjnić zajęcia. Współczesne podręczniki to już nie tylko tradycyjne książki, ale e-booki, z których uczniowie będą mogli korzystać na lekcjach i w domu.


Nowoczesna edukacja tylko na „Kaliskiej”!!!PROFILE KSZTAŁCENIA


ŚWIĄTECZNY TURNIEJ SZACHOWY
W naszej szkole odbył się 15 grudnia I ŚWIĄTECZNY TURNIEJ SZACHOWY, do udziału w którym zaprosiliśmy reprezentantów pobliskich szkół. Wśród gimnazjalistów niepokonani okazali się uczniowie z Rudnik, którzy zajęli trzy pierwsze miejsca. Zwycięzca, Jakub Zając, wygrał wszystkie swoje partie, na drugiej pozycji uplasował się Piotr Tronina, a na trzeciej Filip Materak. Kolejne lokaty zajęli uczniowie z Publicznego Gimnazjum w Praszce: 4. Krzysztof Mencfel, 5. Natan Gebauer, 6. Paweł Bożek i 7. Daniel Spodymek.
Wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych najlepszy okazał się Krzysztof Wcisło z ZS z Gorzowa Śl., drugie miejsce wywalczył uczeń naszej szkoły - Filip Bujak, a trzecie Dominik Kłak z ZSP w Praszce. Kolejne miejsca: 4. Anna Augustyniak - "Kaliska", 5. Adrianna Spodymek - ZS Gorzów Śl., 6. Marcin Pinkosz - "Kaliska", 7. Maciej Honcel - ZSP w Praszce.

[ Zobacz >> Galeria ]

Halowa piłka nożna dziewcząt – „Kaliska” wicemistrzem powiatu
Turniej halowej piłki nożnej dziewcząt odbył się w hali „Kotwica” w Praszce, 12.12.2014. Zagrały w nim reprezentacje wszystkich szkół ponadgimnazjalnych z naszego powiatu. Miejsce pierwsze zajęły uczennice z ZSE i O z Olesna, a drugie nasze dziewczęta, w składzie: Natalia Werner Ia, Agnieszka Kurzela IIa, Dominika Małycha IIb, Anna Stasiak IIb, Anna Werner IIIb, Anna Augustyniak IIIb, Gabrysia Klimek IIIb, Beata Ślusarczyk IIIb. Na trzecim miejscu uplasowały się reprezentantki ZSZ z Olesna. Dwie pierwsze drużyny zagrają już niebawem w półfinałach wojewódzkich. Liczymy na dobry występ naszych piłkarek.

[ Zobacz >> Galeria ]

Warsztaty dziennikarskie
W piątek 28 listopada 2014 r. W naszej szkole odbyły się warsztaty dziennikarskie. Brali w nich udział uczniowie z naszej szkoły, ale też mogliśmy gościć naszych młodszych kolegów z publicznego gimnazjum im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Praszce. Pan Andrzej Szatan, dziennikarz "Kulis Powiatu" opowiadał nam o swojej pracy i jak przebiegała jego kariera dziennikarska. Mogliśmy odczytać nasze prace, artykuły i wysłuchać co ma do powiedzenia nasz gość. Przewidziany był poczęstunek dla wszystkich zgromadzonych. Uczniowie z naszej szkoły zdobyli nowe umiejętności, poszerzyli horyzonty na temat dziennikarstwa oraz spędzili miło czas.

MIĘDZYPOWIATOWY KONKURS WIEDZY O AIDS I CHOROBACH PRZENOSZONYCH DROGĄ PŁCIOWĄ – V miejsce Klaudii Nir
W tym roku po raz 7. uczestniczyliśmy w „Międzypowiatowym konkursie wiedzy o AIDS i chorobach przenoszonych drogą płciową”. Konkurs przebiegał dwuetapowo. W etapie szkolnym uczestniczyło 276. uczniów, natomiast w etapie międzypowiatowym wzięło udział 56. uczniów z 13. szkół ponadgimnazjalnych z Wielunia, Wieruszowa, Praszki, Gorzowa Śląskiego, Złoczewa, Lututowa i Krzepic.
Finał konkursu odbył się 1. grudnia 2014 r. w „Światowym Dniu AIDS” w Liceum Katolickim w Wieluniu.
Szkołę reprezentowali uczniowie: Małgorzata Głąb /1a/, Klaudia Sochanek /1a/, Magdalena Napieraj /2b/, Klaudia Nir /2b/, Błażej Koziołek /2a/.
Najwyższa lokata przypadła Klaudii Nir. Uczennica zajęła V miejsce w finale konkursu.
Gratulujemy!
Wyniki: http://www.pssewielun.pl/pliki/akt_141208_kankurs_aids_wyniki_2014.pdf
Info o konkursie: http://www.pssewielun.pl/aktualnosci.html
Opiekun: Barbara Rzeźniczak-Tkaczyńska

Pięć dni niezwykłej wyprawy
W dniach 1-5 grudnia 2014r. grupa naszej młodzieży z klas drugich wraz z opiekunami p. Bożeną Zagórską i Anną Smyrd wędrowała po Ziemi Kłodzkiej. Już pierwszy dzień wyprawy przyniósł niebywałe atrakcje. Zwiedziliśmy kopalnię złota w Złotym Stoku. Z zainteresowaniem przemieszczaliśmy się wąskimi korytarzami kopalni, poznając metodę pozyskiwania tego szlachetnego kruszcu. Niestety, złota nie udało się nam odnaleźć, za to mogliśmy podziwiać jedyny taki podziemny wodospad. Na powierzchnię wydostaliśmy się niezwykłym tramwajem. W Kłodzku natomiast zobaczyliśmy monumentalną, górującą nad miastem, XVIII – wieczną Twierdzę z doskonale zachowanym systemem podziemnych labiryntów – korytarzy kontrminerskich, których wysokość momentami wynosiła zaledwie 50 cm, o czym sami mogliśmy się przekonać. Ciekawym przeżyciem – chociaż w zimowej aurze – okazał się spacer uliczkami Kłodzka, zobaczyliśmy okazały ratusz, most gotycki, poznaliśmy legendy związane z tym miastem. Drugiego dnia zwiedziliśmy Polanicę Zdrój. Szczególnie zafascynował nas pobyt w Hucie Szkła „Barbara”. Przyjrzeliśmy się ręcznej pracy hutników, którzy z gorącej szklanej masy wytwarzają niesamowite „szklane cuda”. Kolejnym punktem na naszej trasie były Wambierzyce, zwane „Śląską Jerozolimą”. Ta niewielka wioska może poszczycić się przepiękną barokową Bazyliką Nawiedzenia NMP. Na schodach świątyni – jak wszystkie wycieczki – zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia. Atrakcją Wambierzyc jest ruchoma szopka. Jej twórca – ślusarz L. Wittig – wyrzeźbił w ciągu 28 lat około 800 figurek z drewna lipowego, znaczna ich część poruszana jest mechanizmem zegarowym, dlatego musieliśmy zobaczyć to arcydzieło.


[ Zobacz >> Galeria ]

[ Czytaj dalej... ]

Idź do strony       >>  
Pozostałe wiadomości
Stypendia Premiera Rozdane! komorowski @ (04 gru : 14:55) (Różne)
Wycieczka do Krakowa komorowski @ (04 gru : 14:51) (Różne)
Prawybory w LO komorowski @ (04 gru : 14:50) (Różne)
Pomagamy zwierzętom w schronisku komorowski @ (04 gru : 14:39) (Różne)
Problem z PDF ?
Podczas próby wyświetlenia pliku w formacie Portable Document Format (pdf) w programie Internet Explorer, zamiast pliku pdf może się pojawić puste okno lub ramka. Problem ten może wystąpić nawet, jeśli zainstalowany jest program Adobe Acrobat Reader.
źródło:http://support.microsoft.com/kb/177321/pl

Get Adobe® Reader®

Szukaj Liceum Praszka

Aktualności 2014
PoWtŚrCzPiSoNi
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 
 
Prezentacja szkoły 2014
REKRUTACJA 2014/2015
Witaj
Login:

Hasło:


Zapamiętaj mnie

[ ]
Copyright 2009 © I liceum Ogólnokształacące im. Powstańców Śląskich w Praszce | kontakt email: komorowski©lo.praszka.pl