Zwiedzamy Europę

Raz w roku odwiedzamy jeden z krajów europejskich - Włochy

TABLET DLA KAŻDEGO PIERWSZOKLASISTY!!!
Nasze liceum od 1 września 2014 r. będzie realizowało nowy projekt adresowany do pierwszoklasistów – każdy uczeń klasy I otrzyma tablet. Przedsięwzięcie ma na celu unowocześnić proces nauczania i uatrakcyjnić zajęcia. Współczesne podręczniki to już nie tylko tradycyjne książki, ale e-booki, z których uczniowie będą mogli korzystać na lekcjach i w domu.


Nowoczesna edukacja tylko na „Kaliskiej”!!!PROFILE KSZTAŁCENIA


„KALISKA” MISTRZEM WOJEWÓDZTWA W HALOWEJ PIŁCE NOŻNEJ DZIEWCZĄT
To niewątpliwie duży sukces naszych dziewcząt. Aby poczuć jego smak musiały najpierw przejść przez etap powiatowy, następnie wygrać półfinał wojewódzki , by w końcu zagrać w mistrzostwach województwa opolskiego. Gospodarzem tego ostatniego turnieju była nasza szkoła. 20.02.2015 w hali „Kotwica” w Praszce spotkały się drużyny finalistów: ZSiPO Nysa, CKZiU Strzelce Opolskie , ZSL-T Kluczbork oraz I LO Praszka. Mecz reprezentacji naszego LO z Nysą, po pełnej dramaturgii końcówce, zakończył się remisem 1:1; ze Strzelcami Opolskimi naszą wygraną 2:1, a z Kluczborkiem spektakularnym zwycięstwem 6:0. „Kaliska” została Mistrzem Województwa. Drugie miejsce dla szkoły z Nysy, trzecie dla Strzelec Opolskich, a czwarte dla Kluczborka. Najlepszym strzelcem turnieju została Gabrysia Klimek, która zdobyła w sumie 6 bramek.
Skład zwycięskiej drużyny: Gabrysia Klimek IIIb, Anna Werner IIIb, Anna Augustyniak IIIb, Beata Ślusarczyk IIIb, Daria Badera IIIb, Dominika Małycha IIb, Anna Stasiak IIb, Agnieszka Kurzela IIa, Marzena Orzeszyna Ia , Natalia Werner Ia.
Opiekun naszych „złotek” – p. Kasper Dugacz
Podziękowania dla współorganizatorów imprezy, tj. M-GOKiS Praszka, SZS Opole oraz koordynatora sportu szkolnego p. Bogdana Ryglewskiego. Szczególnie serdeczne dla p. Radka Pilaka i kibiców.
Gratulujemy mistrzowskiej drużynie!!!

[ Zobacz >> Galeria ]

Uwaga: można zmieniać obszar wyświetlanego obrazu klikając lewy przycisk myszy (LPM)

„Niezwykła” wystawa
16 lutego 2015r. w GOKSiR w Rudnikach otwarta została wystawa fotografii, których autorami są absolwenci Kaliskiej – Edyta Młynarczyk i Michał Włoch. Nasi artyści opowiedzieli o swojej pasji, o technikach fotografowania i o nowych projektach. Liczne grono gromadzonych na wystawie mogło podziwiać dzieła młodych fotografów. Edycie i Michałowi gratulujemy ! Czekamy na kolejne wystawy i życzymy wielu sukcesów ! A wszystkich zainteresowanych informujemy, że ekspozycję będzie można oglądać do końca marca br.

[ Zobacz >> Galeria ]

Ogólnopolski Konkurs Polonistyczny Fraszka
Uczniowie naszego liceum wzięli udział w kolejnej już edycji OKP Fraszka . Celem Konkursu jest propagowanie polskich tradycji, obrzędów, kultury regionalnej oraz szerzenie wśród młodzieży wiedzy o języku polskim i miejscu literatury polskiej w Europie. Spośród 14 uczestników polonistycznych zmagań najlepsza okazała się Lena Sójka z kl. IIIc. Drugie miejsce ex aequo zajęły: Aleksandra Kot z kl. IIIa i Aleksandra Rękowicz z kl. IIb. Gratulujemy laureatkom a wszystkim uczestnikom Konkursu dziękujemy! Do zobaczenia już w przyszłym roku.

Uwaga: można zmieniać obszar wyświetlanego obrazu klikając lewy przycisk myszy (LPM)

Marysia Żak, Ola Rękowicz i Zuzia Włoch stypendystkami Marszałka Województwa Opolskiego
Uczennice za bardzo dobre wyniki w nauce i sukcesy w projektach ogólnopolskich zostały nagrodzone stypendiami przyznawanymi szczególnie uzdolnionej młodzieży przez Marszałka Województwa Opolskiego. Uroczystość wręczenia dyplomów odbyła się 09.02.2015r. w Opolu. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Uwaga: można zmieniać obszar wyświetlanego obrazu klikając lewy przycisk myszy (LPM)


Tenis stołowy indywidualny i deblowy
W hali „Kotwica” w Praszce odbyły się 9.02.2015 mistrzostwa powiatu oleskiego, a 12.02.2015 półfinał wojewódzki w tenisie stołowym indywidualnym i deblowym szkół ponadgimnazjalnych. Nasze LO reprezentowali w zawodach powiatowych następujący uczniowie: Anna Werner IIIb, Anna Augustyniak IIIb, Marzena Orzeszyna Ia, Marcin Pinkosz IIIa, Damian Gaicki IIIa, Artur Kurzac IIIa i Arkadiusz Młynarczyk IIa. Wśród dziewcząt bardzo dobrze zaprezentowała się Ania Werner, która zdobyła tytuł wicemistrzyni powiatu. W grach deblowych również tytuł wicemistrzyń wywalczyły Anna Werner i Anna Augustyniak. Wśród chłopców III miejsce w powiecie zajął Arkadiusz Młynarczyk.
W półfinale wojewódzkim Anna Werner była IV, Arkadiusz Młynarczyk VII, a debel Anna Werner i Marzena Orzeszyna zdobył miejsce III. Do finału wojewódzkiego zakwalifikowała się Anna Werner.
Gratulujemy!


Idź do strony       >>  
Pozostałe wiadomości
Reprezentantka Polski z "Kaliskiej" komorowski @ (04 lut : 12:33) (Różne)
Szlachetna Paczka komorowski @ (04 lut : 12:20) (Różne)
Korki dla Lenki i Karolinki. komorowski @ (04 lut : 12:20) (Różne)
Problem z PDF ?
Podczas próby wyświetlenia pliku w formacie Portable Document Format (pdf) w programie Internet Explorer, zamiast pliku pdf może się pojawić puste okno lub ramka. Problem ten może wystąpić nawet, jeśli zainstalowany jest program Adobe Acrobat Reader.
źródło:http://support.microsoft.com/kb/177321/pl

Get Adobe® Reader®

Szukaj Liceum Praszka

Aktualności 2015
PoWtŚrCzPiSoNi
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
232425262728 
 
Prezentacja szkoły 2015
REKRUTACJA 2015/2016
Witaj
Login:

Hasło:


Zapamiętaj mnie

[ ]
Copyright 2009 © I liceum Ogólnokształacące im. Powstańców Śląskich w Praszce | kontakt email: komorowski©lo.praszka.pl