Jesteśmy Kreatywni

Kiermasz Bożonarodzeniowy

MATURA 2016 ! ! !

Matura 2016 – zdawalność
100%
Po raz kolejny „Kaliska” w czołówce rankingów maturalnych !

Zapraszamy do superszkoły z tradycjami !!!


TABLET DLA KAŻDEGO PIERWSZOKLASISTY!!!
Nasze liceum od 1 września 2017 r. będzie kontynuowało projekt adresowany do pierwszoklasistów – każdy uczeń klasy I otrzyma tablet. Przedsięwzięcie ma na celu unowocześnić proces nauczania i uatrakcyjnić zajęcia. Współczesne podręczniki to już nie tylko tradycyjne książki, ale e-booki, z których uczniowie będą mogli korzystać na lekcjach i w domu.


Nowoczesna edukacja tylko na „Kaliskiej”!!!PROFILE KSZTAŁCENIA


Przegląd piosenki "Sukces"
W dniu 11.05.2017 r. o godz. 9 odbył się Praszkowski przegląd piosenki Sukces w Miejsko- Gminnym Ośrodku Kultury. Nasza uczennica Marta Korpowska zajęła tam drugie miejsce!

Uwaga: można zmieniać obszar wyświetlanego obrazu klikając lewy przycisk myszy (LPM)

Zakończenie klas trzecich
W piątek 28 kwietnia 2017 r. uczniowie klasy III otrzymali świadectwo ukończenia liceum ogólnokształcącego. Świadectwa wręczał dyrektor szkoły Pan Krzysztof Bryś w asyście wychowawcy. Za bardzo dobre wyniki w nauce i zachowaniu wyróżniono 8 osób, nagrody otrzymali również uczniowie angażujący się w życie szkoły na przestrzeni trzech lat. Wręczona została także nagroda „Wzorowego Żaka”, otrzymała ją Anna Sykulska. Ponadto rodzice uczniów wyróżniających się w nauce, zachowaniu i sporcie otrzymali listy gratulacyjne. Ceremonię zakończyła część artystyczna.
Mamy nadzieję, że matura będzie dla Was jedynie formalnością oraz, że bez trudu dostaniecie się na wymarzone studia.
Życzymy powodzenia i do zobaczenia!

[ Zobacz >> Galeria ]

Mistrzowie Szkolnej Ortografii
W marcu i kwietniu w naszym liceum odbyła się kolejna XVIII już edycja Szkolnych Zawodów Ortograficznych. Licealiści z powodzeniem zmagali się z zawiłościami polskiej ortografii. Do rywalizacji przystąpiło 25 uczniów, a do etapu finałowego zakwalifikowało się 12 osób.
Szkolnym Mistrzem Ortografii został Maciej Zagórski z klasy II „a”.
Drugie miejsce zajęła: Natalia Wójcik z klasy II „a”, miejsce trzecie ex aequo zajęli – Damian Szewczyk z klasy II „a” i Bartosz Jachymski z klasy III „a”.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom zmagań, a szczególnie laureatom zawodów!

Warsztaty dziennikarstwa Internetowego
21 kwietnia w naszym liceum odbyły się warsztaty dziennikarskie prowadzone po raz kolejny przez panią Julitę Paprotną, doktorantkę Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie w zakresie literaturoznawstwa.
Pierwsza część spotkania została poświęcona mediom społecznościowym. Uczniowie rozmawiali o różnych typach platform: m.in. Facebook, Instagram, Twitter oraz o tym, w jaki sposób pomagają one w pracy dziennikarza.
Uczestnicy poznali sposoby budowania postów w poszczególnych mediach, dowiedzieli się, jak wykorzystywać hashtagi oraz kogo i kiedy oznaczać w swoich wpisach.
Druga część warsztatów obejmowała zajęcia praktyczne. Uczestnicy, pracując w zespołach, wykorzystali nabytą wiedzę w praktyce. Każda z grup zaprojektowała fanpage dla wybranego produktu (wydarzenia, strony internetowej itp.) oraz zaplanowała kampanię reklamową w mediach społecznościowych. Zwieńczeniem zajęć było zaprezentowanie pracy poszczególnych zespołów oraz wspólna dyskusja nad projektami.
Dziękujemy za kolejne wspaniałe warsztaty.

[ Zobacz >> Galeria ]

VII POWIATOWY KONKURS BIOLOGICZNY
W środę 05.04.17. odbył się po raz 7. POWIATOWY KONKURS BIOLOGICZNY. Tematyka konkursu obejmowała zagadnienia z biotechnologii, inżynierii genetycznej i genetyki.
Na siedem szkół ponadgimnazjalnych powiatu oleskiego, do konkursu przystąpiły dwie: I Liceum Ogólnokształcące w Oleśnie im. Lotników Polskich oraz I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Praszce.
Naszą szkołę reprezentowały uczennice: Agata Janicka, Martyna Pochrzęst, Agnieszka Tabaka, Katarzyna Kubacka. Uczennice włożyły dużo pracy w przygotowanie się do konkursu: wertowały książki, strony www, rozwiązywały zadania z genetyki.Opiekę nad uczennicami sprawowała Barbara Rzeźniczak-Tkaczyńska.
W finale, Katarzyna Kubacka z klasy I a, zdobyła IV miejsce.
Gratulujemy!

Idź do strony       >>  
Pozostałe wiadomości
Dzień Otwarty na "Kaliskiej" komorowski @ (29 mar : 12:30) (Różne)
Pisać każdy może… komorowski @ (27 mar : 12:30) (Różne)
X Powiatowe Targi Pracy i Edukacji komorowski @ (27 mar : 12:28) (Różne)
Szkolny Konkurs Chemiczny komorowski @ (20 mar : 12:39) (Różne)
Problem z PDF ?
Podczas próby wyświetlenia pliku w formacie Portable Document Format (pdf) w programie Internet Explorer, zamiast pliku pdf może się pojawić puste okno lub ramka. Problem ten może wystąpić nawet, jeśli zainstalowany jest program Adobe Acrobat Reader.
źródło:http://support.microsoft.com/kb/177321/pl

Get Adobe® Reader®

Szukaj Liceum Praszka

Aktualności 2017
PoWtŚrCzPiSoNi
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 
 
Prezentacja szkoły 2017
Witaj
Login:

Hasło:


Zapamiętaj mnie

[ ]
Copyright 2009 © I liceum Ogólnokształacące im. Powstańców Śląskich w Praszce | kontakt email: komorowski©lo.praszka.pl