Zwiedzamy Europę

Raz w roku odwiedzamy jeden z krajów europejskich - Włochy

TABLET DLA KAŻDEGO PIERWSZOKLASISTY!!!
Nasze liceum od 1 września 2015 r. będzie kontynuowało projekt adresowany do pierwszoklasistów – każdy uczeń klasy I otrzyma tablet. Przedsięwzięcie ma na celu unowocześnić proces nauczania i uatrakcyjnić zajęcia. Współczesne podręczniki to już nie tylko tradycyjne książki, ale e-booki, z których uczniowie będą mogli korzystać na lekcjach i w domu.


Nowoczesna edukacja tylko na „Kaliskiej”!!!PROFILE KSZTAŁCENIA


Chorwacja 2015
Uczniowie I LO z Kaliskej jak co roku wzięli udział w wycieczce, tym razem do Chorwacji nad dalmackie wybrzeże. Przez cały tydzień przebywali w mieście Seget Donja. Podczas wypoczynku wraz z opiekunami zwiedziliśmy Szybenik, Split i Trogir. Zapoznaliśmy się z miejscową kulturą i historią oraz zwiedziliśmy masę zabytków. Jedną z głównych atrakcji była audiencja Rzymskiego Cezara w Splicie. Chorwacja jest piękną krainą, a występujące tam krajobrazy nieustannie cieszyły nasze oczy. Uczniowie naszej szkoły z pewnością mają wspaniałe wspomnienia z pobytu nad Adriatykiem, który zapamiętają na długie lata.

[ Zobacz >> Galeria ]

Akcja „Bliżej Teatru Wielkiego w Łodzi“ w I LO w Praszce
Rok szkolny 2014 / 2015

Uczniowie I LO w Praszce uczestniczyli w roku szkolnym 2014 / 2015 w edukacji teatralnej tj. Akcji BTW. Akcję tę wspierała młodzież Publicznego Gimnazjum w Praszce z opiekunką p. Eleonorą Sygulską. Młodzież gimnazjalna stanowiła 1/3 uczestników wycieczek.
W mijającym roku szkolnym 2014 / 2015 uczestnicy Akcji BTW obejrzeli następujące spektakle:

- 30 września 2014 r. balet „Don Kichot“,
- 17 grudnia 2014 r. musical „My fair Lady“,
- 19 lutego 2015 r. operę komiczną „Cyrulik Sewilski“,
- 27 marca 2015 r. operę „Nabucco“,
- 3 czerwca 2015 r. balet „Królewna Śnieżka“.

W Akcji uczestniczyli uczniowie wszystkich klas, najliczniej uczniowie klasy 2a.
Akcję wspierała także mała grupa emerytów z Praszki, co powodowało obniżenie kosztów wycieczek.
W dniu 21 grudnia 1014 r. nauczyciele i emeryci naszej szkoły wysłuchali także w ramach Akcji BTW koncertu najpiękniejszych kolęd w wykonaniu artystów i chóru dziecięcego Teatru Wielkiego w Łodzi.
W nowym roku szkolnym 2015 / 2016 planujemy nadal prowadzić w naszej szkole Akcję BTW, uczestnicząc aktywnie w edukacji teatralnej. Do udziału w tej edukacji zapraszamy także uczniów Gimnazjum oraz uczniów wszystkich klas I LO w Praszce.


Organizator Akcji BTW - Andrzej Zygmunt Maras

KOLEJNE MISTRZOSTWO POWIATU !!!
Tym razem chłopcy z naszej szkoły wygrali turniej w STREETBALLU, który odbył się 10.06.2015 na asfaltowych boiskach przy Zespole Szkół w Oleśnie. Panowie w składzie: Marcin Polus, Bartłomiej Janczura, Piotr Krzak i Paweł Bielecki, pokazali klasę. W rozgrywkach grupowych, co prawda, przegrali z drugim zespołem Dobrodzienia, ale już w ćwierćfinale mieli okazję do rewanżu i ją wykorzystali. W półfinale spotkali się z ZSP Praszka i po zaciętym pojedynku awansowali do finału. W meczu o mistrzostwo zagrali z pierwszą drużyną Dobrodzienia, której nie dali żadnych szans. GRATULACJE !!!

„KALISKA” Wicemistrzem Powiatu Oleskiego w Siatkówce Plażowej Chłopców
Na boiskach Gorzowa Śląskiego i Szyszkowa 09.06.2015 zostały rozegrane Mistrzostwa Powiatu Oleskiego w Siatkówce Plażowej Chłopców. Drużyna w składzie: Marcin Pinkosz i Dominik Błach, wygrywając wszystkie mecze, dotarła aż do finału. Tu zmierzyła się z zespołem z Gorzowa Śl., który jednak w tym dniu był nie do pokonania. Marcin i Dominik zostali wicemistrzami powiatu.

W turnieju „Kaliska” wystawiła także drugą drużynę w składzie: Tomasz Gajek i Bartłomiej Wilczek, lecz chłopakom nie udało się wyjść z grupy.

Wicemistrzostwo powiatu jest dużym sukcesem. GRATULUJEMY !!!

XIX Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Bibilijnej
Kinga Pałyga, uczennica kl. IIIb I LO w Praszce, wzięła udział w XIX Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Biblijnej. Konkurs ten organizowany jest od 19 lat przez Katolickie Stowarzyszenie "Civitas Christiana". Finałowe eliminacje tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Konkursu odbyły się w dniach 1-2 czerwca 2015 r. w Niepokalanowie. Przystąpili do nich reprezentacje wszystkich polskich diecezji, którzy znaleźli się w trójce zwycięzców na etapach diecezjalnych przeprowadzonych w całej Polsce 21 kwietnia br. Na etapie diecezjalnym - Archidiecezji Częstochowskiej spośród 120 uczestników Kinga Pałyga zajęła I miejsce. W etapie diecezjalnym wzięła też udział Anna Sykulska uczennica kl. Ia, uzyskując 53 punkty na 90 możliwych oraz Aleksandra Rękowicz - uczennica kl. IIb, uzyskując 60 punktów. A w skali kraju wzięło w nich wówczas udział około 2000 uczestników wyłonionych z 30 000 wszystkich biorących udział w tej edycji.
W Niepokalanowie w części pisemnej wzięło udział 117 finalistów. Do części ustnej przystąpiło 7 najlepszych. Kinga Pałyga uzyskała II miejsce. W nagrodę otrzymała indeks uprawniający do podjęcia nauki bez egzaminów wstępnych w trybie dziennym na 14 kierunkach studiów, wyjazd do Wilna wraz z opiekunem, oraz ciekawe zestawy książkowe i upominki rzeczowe. Życzymy jej dalszych osiągnięć w życiu. Pierwsze trzy miejsca tego Konkursu w Polsce to: Kraków, Rzeszów i Praszka. Już po raz drugi uczennica I LO w Praszce prezentowała nas w Ogólnopolskim Konkursie jako zwyciężczyni.

Idź do strony       >>  
Pozostałe wiadomości
Mistrzowie pióra są wśród nas komorowski @ (17 cze : 14:31) (Różne)
VIII Opolski Plener Wolontariuszy komorowski @ (08 cze : 10:26) (Różne)
Problem z PDF ?
Podczas próby wyświetlenia pliku w formacie Portable Document Format (pdf) w programie Internet Explorer, zamiast pliku pdf może się pojawić puste okno lub ramka. Problem ten może wystąpić nawet, jeśli zainstalowany jest program Adobe Acrobat Reader.
źródło:http://support.microsoft.com/kb/177321/pl

Get Adobe® Reader®

Szukaj Liceum Praszka

Aktualności 2015
PoWtŚrCzPiSoNi
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
 
Prezentacja szkoły 2015
REKRUTACJA 2015/2016
Witaj
Login:

Hasło:


Zapamiętaj mnie

[ ]
Copyright 2009 © I liceum Ogólnokształacące im. Powstańców Śląskich w Praszce | kontakt email: komorowski©lo.praszka.pl