Jesteśmy Kreatywni

Kiermasz Bożonarodzeniowy


WYWIADÓWKA


W dniu 19 listopada 2015 r., o godzinie 16:30 odbędzie się spotkanie z rodzicami.


TABLET DLA KAŻDEGO PIERWSZOKLASISTY!!!
Nasze liceum od 1 września 2015 r. będzie kontynuowało projekt adresowany do pierwszoklasistów – każdy uczeń klasy I otrzyma tablet. Przedsięwzięcie ma na celu unowocześnić proces nauczania i uatrakcyjnić zajęcia. Współczesne podręczniki to już nie tylko tradycyjne książki, ale e-booki, z których uczniowie będą mogli korzystać na lekcjach i w domu.


Nowoczesna edukacja tylko na „Kaliskiej”!!!PROFILE KSZTAŁCENIA


19. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie
W sobotę 24.10.2015r. grupa pasjonatów z liceum pod opieką p. Anny Smyrd, p. B. Zagórskiej i p. K. Karnickiej udała się do Krakowa, aby uczestniczyć w wyjątkowym święcie książki. Młodzież miała okazję spotkać się z ulubionymi autorami, kupić książki, zdobyć autografy m. in. Wojciecha Cejrowskiego, Beaty Pawlikowskiej, Martyny Wojciechowskiej czy Ewy Drzyzgi.
A teraz odrobina statystyk: 700 wystawców z 27 krajów, ponad 700 autorów z Polski i zagranicy oraz około 68 tysięcy zwiedzających (dane szacunkowe) – tak w liczbach prezentuje się miniona edycja jednego z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w kraju i największego dla czytelników.
Wyjazd należał do bardzo udanych, atmosfera i pogoda sprzyjały uczestnikom. Wszyscy mamy nadzieję, że za rok znowu pojedziemy do Krakowa.

[ Zobacz >> Galeria ]

Ocalić od zapomnienia
28 października wolontariusze naszej szkoły wraz z opiekunem, jak co roku, udali się na pobliski cmentarz, aby zadbać o pomnik Powstańców Śląskich i opuszczone groby. Podczas akcji udało nam się uporządkować wiele zapomnianych mogił, a także pomóc starszym osobom w ich pracach przy pomnikach bliskich. Nasze zachowanie spotkało się z pochwałą i poparciem wśród lokalnych mieszkańców. Akcja ta dała nam chwilę zadumy i refleksji nad ludzkim życiem.

[ Zobacz >> Galeria ]

Koncert Cleo
W dniu 21.10.2015 roku grupa uczniów naszej szkoły wraz z opiekunami ,wzięła udział w koncercie Cleo, który odbył się w Gorzowie Śląskim .
Uczniowie gorzowskiej szkoły zostali zwycięzcami pierwszej edycji konkursu „Eska TV – W szkole gramy” na najlepszy teledysk do piosenki „ My Slowianie „ .Jedną z nagród był właśnie koncert Cleo .
Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego przeżyli niezapomniane chwile podczas wspólnej zabawy z uczniami innych szkól, które zostały zaproszone na koncert, w którym uczestniczyło około 700 osób.
Nasza szkoła otrzymała zaproszenie od dyrektora Zespołu Szkół, pana Bogusława Łazika, wraz z biletami dla 44 uczniów. Chętni do udziału w koncercie uczniowie zostali wyłonieni poprzez losowanie w poszczególnych klasach.
Wszyscy uczestnicy przez prawie godzinę bawili się w świetnej atmosferze.

Integracja polsko-ukraińska.
Nasi uczniowie uczestniczyli w wycieczce do Istebnej na wymianie polsko-ukraińskiej, która odbyła się w dniach 26.06-04.07.2015.
Tematem przewodnim była "Historia, Tradycja, Dziedzictwo Kulturowe Polski -to co łączy i jednoczy".
Plan wycieczki opierał się na integracji, ćwiczeniach z zakresu komunikacji i pracy zespołowej.
Jej celem było wzajemne poznanie się, autoprezentacja z wykorzystaniem m.in. działań z form teatralnych i ćwiczeń oraz warsztaty dotyczące rozwijania umiejętności liderskich.
Program zawierał wycieczki z zakresu kultury polskiej i tradycji Dnia Chleba, warsztaty tradycji pasterskich i potraw karpackich, obserwacje przenikania kultur.
W czasie 10-dniowego turnusu uczniowie poznali zwyczaje rodzin góralskich, ludność Trójwsi Beskidzkiej oraz ich zwyczaje dawniej i dziś.
Liczne wycieczki tj. do Krakowa, w okolice Beskidu Śląskiego czy Opola uatrakcyjniły pobyt w Istebnej.
Każdego dnia uczestniczyli w wielu koncertach realizowanych przez młodzież ukraińską.

[ Zobacz >> Galeria ]

TO JUŻ 22. SPRZĄTANIE ŚWIATA!
18. września 2015 r. na 4. i 5. godzinie lekcyjnej braliśmy udział w akcji „Sprzątanie Świata 2015". Dzięki zaangażowaniu całej klasy akcja przebiegła szybko i sprawnie. Podzieliliśmy się na grupy i każdy zajął się swoim, wyznaczonym terenem. Sprzątaliśmy plac za szkołą jak i przed. Wygrabiliśmy aleje oraz pozamiataliśmy kostkę przed budynkiem szkoły. Dzięki tej akcji mogliśmy przyczynić się do pracy na rzecz szkoły, pomogliśmy zadbać o godny wizerunek naszej szkoły. Poza tym spędziliśmy czas w miłej i wesołej atmosferze, czego dowodem są zrobione zdjęcia. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku akcja "Sprzątanie Świata" przebiegnie równie miło i sprawnie.
http://naszaziemia.pl/programy/sprzatanie-swiata/edycja-2015/
Tekst: Agata Janicka /1a/
Zdjęcia: Zuzanna Błaszczak, Katarzyna Langner, Julia Mieszkalska, Aleksandra Stańczyk /1a/
Opiekun: Barbara Rzeźniczak-Tkaczyńska

[ Zobacz >> Galeria ]

Idź do strony       >>  
Pozostałe wiadomości
Radość z pomagania komorowski @ (12 paź : 14:43) (Różne)
Chorwacja 2015 komorowski @ (24 wrz : 12:13) (Różne)
KOLEJNE MISTRZOSTWO POWIATU !!! komorowski @ (17 cze : 14:49) (Różne)
Problem z PDF ?
Podczas próby wyświetlenia pliku w formacie Portable Document Format (pdf) w programie Internet Explorer, zamiast pliku pdf może się pojawić puste okno lub ramka. Problem ten może wystąpić nawet, jeśli zainstalowany jest program Adobe Acrobat Reader.
źródło:http://support.microsoft.com/kb/177321/pl

Get Adobe® Reader®

Szukaj Liceum Praszka

Aktualności 2015
PoWtŚrCzPiSoNi
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30 
Prezentacja szkoły 2015
REKRUTACJA 2015/2016
Witaj
Login:

Hasło:


Zapamiętaj mnie

[ ]
Copyright 2009 © I liceum Ogólnokształacące im. Powstańców Śląskich w Praszce | kontakt email: komorowski©lo.praszka.pl