Jesteśmy Kreatywni

Kiermasz Bożonarodzeniowy

MATURA 2016 ! ! !

Matura 2016 – zdawalność
100%
Po raz kolejny „Kaliska” w czołówce rankingów maturalnych !

Zapraszamy do superszkoły z tradycjami !!!


TABLET DLA KAŻDEGO PIERWSZOKLASISTY!!!
Nasze liceum od 1 września 2017 r. będzie kontynuowało projekt adresowany do pierwszoklasistów – każdy uczeń klasy I otrzyma tablet. Przedsięwzięcie ma na celu unowocześnić proces nauczania i uatrakcyjnić zajęcia. Współczesne podręczniki to już nie tylko tradycyjne książki, ale e-booki, z których uczniowie będą mogli korzystać na lekcjach i w domu.


Nowoczesna edukacja tylko na „Kaliskiej”!!!PROFILE KSZTAŁCENIA


Dzień Otwarty na "Kaliskiej"
23 marca br. w naszym liceum odbył się Dzień Otwarty dla gimnazjalistów z PG w Praszce.
Uczniowie z naszego liceum przygotowali dla gości powitanie. Następnie gimnazjaliści zostali podzieleni na kilka grup i wzięli udział w zajęciach prowadzonych przez licealistów.
Mamy nadzieję, że wszyscy świetnie się bawili i miło wspominają czas spędzony na "Kaliskiej".

[ Zobacz >> Galeria ]

Pisać każdy może…
24 marca 2017r. w naszej szkole odbyły się warsztaty literackie, które przeprowadziła pani Julita Paprotna, absolwentka „Kaliskiej”, a obecnie zdobywająca kolejne szlify na studiach doktoranckich .
Po części teoretycznej młodzi ludzie przystąpili do tworzenia własnych tekstów. Okazało się, że „pisać każdy może (…)”. Powstały interesujące książeczki z niepowtarzalnymi, czytanymi na różne sposoby, utworami. Zwieńczeniem warsztatów była praca z tekstem już istniejącym, wybranie kilku zdań i nadanie im nowego sensu.
Dziękujemy za wspaniale i twórczo spędzony czas, czekamy na kolejne literackie spotkanie.

X Powiatowe Targi Pracy i Edukacji
W dniu 22.03.2017r. nasza szkoła po raz kolejny wzięła udział w Targach Pracy i Edukacji w Oleśnie. I LO godnie reprezentowali uczniowie :Ewa Pasowska, Kamil Pyziak i Dawid Niedźwiecki z klasy Ia oraz Agata Szarek, Agata Janicka, Maciej Zagórski i Damian Szewczyk z klasy IIa, pod opieką p. Krystyny Wasilenko i p. Mirosławy Światowskiej. Nasze stoisko cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem, gimnazjaliści mogli obejrzeć ciekawą prezentację multimedialną , porozmawiać z uczniami oraz nauczycielami. Otrzymali również ulotki promujące I LO. Zostali zapoznani z atrakcyjną ofertą edukacyjną naszej szkoły , przede wszystkim z nowym profilem językowym , a także ze 100% - ową zdawalnością matur.

XIV Przeglądzie Twórczości Teatralnej “Dionizjada” 2017
Nasi uczniowie, zajęli I miejsce w XIV Przeglądzie Twórczości Teatralnej “Dionizjada” 2017 w kategorii: kabarety. Wszystkim naszym artystom serdecznie gratulujemy!

Szkolny Konkurs Chemiczny
Na początku marca 2017 r. odbyła się kolejna edycja szkolnego konkursu chemicznego. Wzięło w niej udział 13 uczniów z klas I- III, którzy zmagali się z zadaniami testowymi i nie tylko. Zwyciężyła Edyta Nalichowska- uczennica klasy III. Kolejne miejsca zajęli: Rafał Kurek, Julia Małycha i Filip Michalski. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali słodkie niespodzianki, a zwycięzcy skromne nagrody.

Idź do strony       >>  
Pozostałe wiadomości
Warsztaty fotograficzne komorowski @ (09 mar : 08:46) (Różne)
Angielski inny niż zwykle komorowski @ (08 mar : 10:01) (Różne)
Studniówka - jedyny taki bal! komorowski @ (27 lut : 12:32) (Różne)
Problem z PDF ?
Podczas próby wyświetlenia pliku w formacie Portable Document Format (pdf) w programie Internet Explorer, zamiast pliku pdf może się pojawić puste okno lub ramka. Problem ten może wystąpić nawet, jeśli zainstalowany jest program Adobe Acrobat Reader.
źródło:http://support.microsoft.com/kb/177321/pl

Get Adobe® Reader®

Szukaj Liceum Praszka

Aktualności 2017
PoWtŚrCzPiSoNi
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031 
 
Prezentacja szkoły 2017
Witaj
Login:

Hasło:


Zapamiętaj mnie

[ ]
Copyright 2009 © I liceum Ogólnokształacące im. Powstańców Śląskich w Praszce | kontakt email: komorowski©lo.praszka.pl