Zwiedzamy Europę

Raz w roku odwiedzamy jeden z krajów europejskich - Włochy

MATURA 2016 ! ! !

Matura 2016 – zdawalność
100%
Po raz kolejny „Kaliska” w czołówce rankingów maturalnych !

Zapraszamy do superszkoły z tradycjami !!!


TABLET DLA KAŻDEGO PIERWSZOKLASISTY!!!
Nasze liceum od 1 września 2016 r. będzie kontynuowało projekt adresowany do pierwszoklasistów – każdy uczeń klasy I otrzyma tablet. Przedsięwzięcie ma na celu unowocześnić proces nauczania i uatrakcyjnić zajęcia. Współczesne podręczniki to już nie tylko tradycyjne książki, ale e-booki, z których uczniowie będą mogli korzystać na lekcjach i w domu.


Nowoczesna edukacja tylko na „Kaliskiej”!!!PROFILE KSZTAŁCENIA


„Moja okolica okiem literata i fotografa”
W dn. 06.02.2017r. w naszej szkole odbyło się podsumowanie projektu „Moja miejscowość literacko i w obiektywie”. Celem projektu była promocja liceum w środowisku lokalnym, promowanie idei „małej ojczyzny”, rozwijanie umiejętności literackich i fotograficznych oraz współpraca między szkołami.
W projekcie wzięło udział 82 uczniów. W konkursie fotograficznym – 43 osoby, a w konkursie literackim – 39 osób. Prace oceniane były w trzech kategoriach:
„Moja miejscowość jesienią/zimą”
„Miejsca, które warto pokazać”
„Życie codzienne mieszkańców mojej miejscowości”.

[ Zobacz >> Galeria ]

[ Czytaj dalej... ]

Mistrzostwa powiatu w tenisie stołowym indywidualnym dziewcząt i chłopców
Turniej odbył się 2.02.2017 w Gorzowie Śl. Wzięły w nim udział reprezentacje trzech szkół ponadgimnazjalnych z Olesna, dwóch z Praszki oraz gospodarze. Nasze LO reprezentowali: Dominika Molenda, Marzena Orzeszyna, Jeremiasz Nowak, Damian Tasarz i Michael Zuzel.
Najlepiej zagrali: Dominika Molenda - zdobyła III miejsce oraz Jeremiasz Nowak - VI miejsce. Uzyskali oni awans do 1/2 finału wojewódzkiego.
Gratulujemy!!!

„Mayday 2”, czyli nie ma jak dobra komedia
O tym właśnie mogli się przekonać nasi uczniowie, którzy ze swoimi polonistkami: p. Bożeną Zagórską i p. Anna Smyrd obejrzeli brawurowo zagrany spektakl w Teatrze Śląskim im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach. Było dużo śmiechu i wspaniałej zabawy „Mayday 2” to już klasyczna pozycja w repertuarach bardzo wielu teatrów. Ta niezwykle śmieszna farsa zawsze bawi do łez. Wszyscy uczestnicy wyjazdu do Katowic wrócili zadowoleni i zrelaksowani. Z niecierpliwością czekamy już na kolejna teatralna przygodę.

"Kaliska na WOŚP-ie"
Wśród licznych stoisk z atrakcjami podczas 25. Finału WOŚP w PG w Praszce nie zabrakło też reprezentacji naszej szkoły. W karnawałowej scenografii licealistki oferowały milusińskim kolorowe warkoczyki, malowanie twarzy, kiermasz książki i przepyszne wypieki. Na scenie wystąpiła też grupa taneczna z naszej szkoły, dowodzona przez Agatę Szarek, a Weronika Dzięcioł pokazała swój talent wokalny. Atrakcje te zostały poprzedzone licytacją gadżetów, która miała miejsce w piątek 13 stycznia i którą poprowadziła Nina Jaworska. Wszystkim wolontariuszom WOŚP-u serdecznie dziękujemy za 25. "granie" w Orkiestrze Owsiaka na rzecz potrzebujących w polskich szpitalach.

[ Zobacz >> Galeria ]

Jasełka
Tegoroczne Jasełka przygotowaliśmy według pomysłu kilku osób w tym pani B. Budzyńskiej, pani A. Jarząb i naszej niezastąpionej przewodniczącej SU - Agatki Szarek. Zamiast tradycyjnych jasełek jakich w naszej szkole organizowaliśmy co roku, odbył się konkurs kolęd i potraw świątecznych poprzedzony wymowną scenką bożonarodzeniową odegraną w milczeniu. Następnie milczący taniec pod przewodnictwem Agatki – pantomima symbolizujący przemianę zła w dobro odegrany przez grupę naszych aktorów. Kolędy zaśpiewały też najwspanialsze wokalistki z Kaliskiej, w tym duet z Martą Korpowską, na czele, z wokalem wspierającym Maćka Zagórskiego. Całość zakończył spontaniczny występ naszych chłopaków z Kaliskiej wśród których prym wodził nasz szkolny bas – pan Kasper Dugacz. Nie zabrakło też wizyty kolędników i tradycyjnego „diabelskiego” malowania sadzą. Dzień zakończył się wspaniale przygotowanymi wieczerzami wigilijnymi w klasach.
Jak przystało na Kaliską tradycja została połączona ze współczesnym spojrzeniem na świąteczny obyczaj i jego przesłanie.

[ Zobacz >> Galeria ]

Idź do strony       >>  
Pozostałe wiadomości
Olimpiada Statystyczna komorowski @ (23 sty : 10:00) (Różne)
Januarek dla Agaty Szarek komorowski @ (18 sty : 11:01) (Różne)
Piłka siatkowa dziewcząt komorowski @ (18 sty : 09:37) (Różne)
Koncert w ZSP nr 1 w Praszce komorowski @ (15 gru : 13:02) (Różne)
Problem z PDF ?
Podczas próby wyświetlenia pliku w formacie Portable Document Format (pdf) w programie Internet Explorer, zamiast pliku pdf może się pojawić puste okno lub ramka. Problem ten może wystąpić nawet, jeśli zainstalowany jest program Adobe Acrobat Reader.
źródło:http://support.microsoft.com/kb/177321/pl

Get Adobe® Reader®

Szukaj Liceum Praszka

Aktualności 2017
PoWtŚrCzPiSoNi
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728 
 
Prezentacja szkoły 2016
Witaj
Login:

Hasło:


Zapamiętaj mnie

[ ]
Copyright 2009 © I liceum Ogólnokształacące im. Powstańców Śląskich w Praszce | kontakt email: komorowski©lo.praszka.pl