Odnosimy Sukcesy

Szkolna Internetowa Gra Giełdowa

TABLET DLA KAŻDEGO PIERWSZOKLASISTY!!!
Nasze liceum od 1 września 2015 r. będzie kontynuowało projekt adresowany do pierwszoklasistów – każdy uczeń klasy I otrzyma tablet. Przedsięwzięcie ma na celu unowocześnić proces nauczania i uatrakcyjnić zajęcia. Współczesne podręczniki to już nie tylko tradycyjne książki, ale e-booki, z których uczniowie będą mogli korzystać na lekcjach i w domu.


Nowoczesna edukacja tylko na „Kaliskiej”!!!PROFILE KSZTAŁCENIA


„Czy Polska powinna pomagać Ukrainie?”
W środę 29 kwietnia w naszej szkole odbyła się debata polityczna w ramach realizacji ogólnopolskiego projektu „Młodzi głosują” przygotowanego przez Centrum Edukacji Obywatelskiej. Uczniowie dyskutowali i wymieniali spostrzeżenia oraz punkty widzenia związane z problemem pomocy Ukrainie przez Polskę. Podczas spotkania głos zabrali również: senator Aleksander Świeykowski, pan dyrektor Krzysztof Bryś oraz opiekun realizacji projektu nauczyciel Tomasz Kubacki. Debata wskazała jednoznacznie, że wbrew obiegowej opinii, młodzi ludzie posiadają wielką świadomość sytuacji społeczno – politycznej w Europie, a przy tym są pełni zrozumienia i współczucia dla krzywdzonych podczas rozgrywek politycznych zwykłych obywateli Ukrainy. W przygotowanie debaty szczególnie zaangażowali się uczniowie z klasy II b: Maria Żak, Aleksandra Rękowicz, Agata Adamska, Aleksandra Huszno, Wojciech Gorący. Najaktywniej głos w dyskusji zabierali: Roksana Zając, Kajtek Raducki i Łukasz Wasilenko.

Prawybory prezydenckie
W czwartek 30 kwietnia uczniowie i nauczyciele naszej szkoły uczestniczyli w prawyborach prezydenckich odbywających się w ramach projektu „Młodzi głosują”.
Prawybory przebiegały zgodnie z procedurami. Głos można było oddać na wszystkich kandydatów zgłoszonych przez sztaby wyborcze do Państwowej Komisji Wyborczej. Na poszczególnych kandydatów oddano następującą liczbę głosów: Andrzej Duda – 25, Bronisław Komorowski – 21, Janusz Korwin-Mikke – 8, Paweł Kukiz – 4, Magdalena Ogórek – 2, Adam Jarubas – 1, Marian Kowalski – 1, Janusz Palikot – 1. Pozostali kandydaci, tj. Grzegorz Braun, Paweł Tanajno i Jacek Wilk, nie otrzymali żadnego głosu. Łącznie oddano 65 głosów, spośród których dwa okazały się nieważne.
W przygotowanie prawyborów zaangażowały się uczennice: Maria Żak, Agata Adamska, Aleksandra Huszno i Aleksandra Rękowicz.
Opiekun: Tomasz Kubacki.

KALISKA Z PODWÓJNĄ KORONĄ
Finał wojewódzki w piłce nożnej dziewcząt odbył się 28.04.2015 w Opolu. W turnieju zagrały 4 drużyny: z Nysy ,Opola, Kędzierzyna- Koźla i Praszki . Znów najlepsze okazały się nasz piłkarki. Wygrały wszystkie swoje mecze bez straty bramki. Skład zwycięskiego zespołu: Gabrysia Klimek IIIb, Anna Werner IIIb, Anna Augustyniak IIIb, Beata Ślusarczyk IIIb, Dominika Małycha IIb, Daria Badera IIIb, Agnieszka Kurzela IIa, Anna Stasiak IIb, Marzena Orzeszyna Ia, Natalia Werner Ia, Marta Pinkosz Ia. To drugi tak wielki sukces drużyny z „Kaliskiej”. W tym roku także zdobyły halowe mistrzostwo w piłce nożnej.

GRATULUJEMY !!!

Uwaga: można zmieniać obszar wyświetlanego obrazu klikając lewy przycisk myszy (LPM)

„Szalone nożyczki”, czyli wyśmienita zabawa w teatrze!
W miniony czwartek, tj. 23 kwietnia 2015r., grupa pasjonatów teatru z Ia wraz z opiekunkami (p. B. Zagórską i p. A. Smyrd) obejrzała niecodzienny spektakl teatralny „Szalone nożyczki” w reż. Tomasza Koniny. Jak się okazuje, było to pierwsze w historii Teatru w Opolu przedstawienie interaktywne, w którym przebieg akcji i odnalezienie winnego, zależy wyłącznie od publiczności. Na scenie pojawia się czworo podejrzanych, dwóch policjantów, narzędzie zbrodni oraz rzesza świadków, czyli widownia spektaklu. To przede wszystkim doskonała zabawa, w której można brać udział wielokrotnie. Rekordziści zobaczyli ten spektakl podobno ponad trzydzieści razy…
Szalone nożyczki” uchodzi za jeden z największych brodwayowskich hitów i wpisany został do Światowej Księgi Rekordów Guinnessa. Wróciliśmy w wyśmienitych nastrojach i w przeświadczeniu, że teatr to nader ciekawa dziedzina sztuki…

Anna Sykulska – finalistka 13 edycji kursu e-learningowego SIGG.EDU.PL.
Zakończyła się 13 edycja Szkolnej Internetowej Gry Giełdowej. Jest to największy projekt poświęcony inwestowaniu skierowany do młodzieży ponadgimnazjalnej. Inicjatorem i pomysłodawcą SIGG była Giełda Papierów Wartościowych. Projekt realizowany jest od 2002 r. Organizatorem 13 edycji była Fundacja im. Lesława A. Pagi.
Nasze liceum uczestniczyło w projekcie od początku, osiągając liczne sukcesy. Wielokrotnie byliśmy w I dziesiątce w kraju, wygrywaliśmy rywalizację w inwestowaniu w rankingu wojewódzkim.
Anna Sykulska uczennica klasy I, zakwalifikowała się do dogrywki tegorocznej edycji kursu e-learningowego SIGG.EDU.PL. W dogrywce brało 14 uczniów, które uzyskały najwyższe wyniki klasówki online.
Zadaniem w dogrywce było opracowanie głównych założeń strategii inwestycyjnej na rynku akcji Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie, w oparciu o analizę informacji z makrootoczenia, otoczenia sektorowego i wnętrza interesujących spółek.
W konkursie uczniowie musieli wykazać się wiedzą teoretyczną z zakresu ekonomii, zaliczając przez 10 tygodni moduły z zakresu ekonomii. Uczniowie, którzy zaliczyli wszystkie moduły edukacyjne mieli możliwość przystąpić do ogólnopolskiej klasówki. Sprawdzian ten zaliczyło 1843 uczestników z całego kraju, ale tylko 41 osób uzyskało 100% punktów. Wśród nich znalazła się nasza uczennica Anna Sykulska znajdując się w ogólnopolskim finale konkursu.
Finaliści konkursu mieli za zadanie opracować strategię inwestycyjną w oparciu o 5 dowolnych spółek giełdowych. Z zadaniem tym poradziło sobie tylko 14 uczestników. Anna Sykulska, Karolina Staniszewska i Dominika Dengusiak zajęły I miejsce w województwie w inwestowaniu w kontrakty terminowe

Idź do strony       >>  
Pozostałe wiadomości
Z ortografią za pan brat komorowski @ (21 kwi : 09:05) (Różne)
XV Powiatowe Zawody Matematyczne komorowski @ (21 kwi : 08:52) (Różne)
Problem z PDF ?
Podczas próby wyświetlenia pliku w formacie Portable Document Format (pdf) w programie Internet Explorer, zamiast pliku pdf może się pojawić puste okno lub ramka. Problem ten może wystąpić nawet, jeśli zainstalowany jest program Adobe Acrobat Reader.
źródło:http://support.microsoft.com/kb/177321/pl

Get Adobe® Reader®

Szukaj Liceum Praszka

Aktualności 2015
PoWtŚrCzPiSoNi
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
 
Prezentacja szkoły 2015
REKRUTACJA 2015/2016
Witaj
Login:

Hasło:


Zapamiętaj mnie

[ ]
Copyright 2009 © I liceum Ogólnokształacące im. Powstańców Śląskich w Praszce | kontakt email: komorowski©lo.praszka.pl