Odnosimy Sukcesy

Szkolna Internetowa Gra Giełdowa


II miejsce w województwie w piłce nożnej halowej dziewcząt!!!


PROFILE KSZTAŁCENIA


XVIII Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej
W dniu 9.04.2014r. w całym kraju odbywały się etapy diecezjalne XVIII Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej. Organizatorem zmagań jest Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana”. Tekstem żródłowym Konkursu jest Pismo Święte Starego i Nowego Testamentu – Najnowszy przekład z języków oryginalnych z komentarzem, a zakres merytoryczny XVIII edycji obejmuje 1 i 2 Księgę Królewską oraz Ewangelię wg św. Marka wraz z wstępami, przypisami i komentarzami oraz słowniczkiem.
W archidiecezji częstochowskiej do udziału w finale przystąpiło ponad 40 szkół ponadgimnazjalnych z Częstochowy i okolic.
Tekst pisemny składający się z 45 pytań dotyczących 1 i 2 Księgi Królewskiej oraz Ewangelii wg św. Marka, finaliści diecezjalni rozwiązywali w auli Wyższego Seminarium Duchownego w Częstochowie. Tam powitał ich Arcybiskup Wacław Depo. Ksiądz Arcybiskup wyraził wielkie uznanie dla uczestników Konkursu i Organizatorów.

Uwaga: można zmieniać obszar wyświetlanego obrazu klikając lewy przycisk myszy (LPM)


[ Czytaj dalej... ]

XIV Szkolne Zawody Ortograficzne
W marcu w naszym liceum odbyła się kolejna edycja zawodów ortograficznych. Licealiści z powodzeniem zmagali się z zawiłościami polskiej ortografii. Do rywalizacji przystąpiło 44 uczniów, do etapu finałowego zakwalifikowały się 22 osoby. Szkolnymi mistrzyniami ortografii zostały ex aequo: Agnieszka Madeła z klasy II „a” i Karina Sarowska z klasy II „c”.
Drugie miejsce ex aequo zajęły: Karolina Preś i Katarzyna Socik, miejsce trzecie również ex aequo zajęli - Aleksandra Rękowicz, Justyna Spodzieja i Wojciech Chorzelski.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom zmagań, szczególnie laureatom zawodów!

"Wspaniałe" są wśród nas
9.kwietnia w Zespole Szkół w Oleśnie miała miejsce uroczysta Gala XIII powiatowej edycji Samorządowego Konkursu, "Ośmiu Wspaniałych". Każdego roku w konkursie biorą udział wolontariusze, którzy prezentują swoją działalność na rzecz potrzebujących i środowiska lokalnego. Po raz kolejny wolontariuszki z "Kaliskiej" zostały docenione i znalazły się w gronie "Ośmiu Wspaniałych" w powiecie oleskim. Wśród tegorocznych laureatów konkursu znalazły się Kinga Namyślak,IIc i Paulina Jarząb,IIIb. Wolontariuszkom gratulujemy i życzymy wytrwałości w ich szlachetnych działaniach.

Wizyta w Senacie RP
Na zaproszenie Pana Senatora Aleksandra Świeykowskiego grupa praszkowskich nauczycieli w dn. 2 kwietnia 2014r. brała udział w konferencji „Zawsze dla Polski – ku pożytkowi wspólnemu”. Konferencja odbyła się w setną rocznicę urodzin Jana Nowaka – Jeziorańskiego – legendarnego kuriera z Warszawy, pierwszego (oraz późniejszego wieloletniego) dyrektora polskiej sekcji Radia Wolna Europa. Nasze liceum reprezentowali dyrektor Krzysztof Bryś oraz mgr Jolanta Piszczałka, nauczycielka historii.

[ Zobacz >> Galeria ]

DZIEŃ PRZEDSIĘBIORCZOŚCI 2014 – WYCIECZKA DO NEAPCO
W dniu 1.04.2014 r., w ramach „Dnia przedsiębiorczości” odbyła się wycieczka do firmy produkcyjnej zakładu Neapco Europe Sp. z o.o. w Praszce. Została ona zorganizowana przez Profesor Barbarę Rzeźniczak- Tkaczyńską. W wycieczce udział wzięły 2. grupy uczniów z klasy 1a, 1b, 2a, 2b - razem 29 osób.

Naszym przewodnikiem był pan Cezary Pietrzak z działu BHP. Po wejściu do budynku biurowego, w recepcji, dostaliśmy pomarańczowe kamizelki, które były naszym znakiem rozpoznawczym. Każdy otrzymał słuchawki, przez które mogliśmy słyszeć przewodnika, a jednocześnie uniknąć hałasu związanego z produkcją przemysłową.

[ Czytaj dalej... ]

Idź do strony       >>  
Pozostałe wiadomości
NET MASTERS CUP 2014 komorowski @ (09 kwi : 10:10) (Różne)
Zatrzymać geometrię komorowski @ (03 kwi : 19:35) (Różne)
Dzień Wiosny na Kaliskiej komorowski @ (03 kwi : 19:34) (Różne)
Turniej Wiedzy Pożarniczej komorowski @ (03 kwi : 19:32) (Różne)
Problem z PDF ?
Podczas próby wyświetlenia pliku w formacie Portable Document Format (pdf) w programie Internet Explorer, zamiast pliku pdf może się pojawić puste okno lub ramka. Problem ten może wystąpić nawet, jeśli zainstalowany jest program Adobe Acrobat Reader.
źródło:http://support.microsoft.com/kb/177321/pl

Get Adobe® Reader®

Szukaj Liceum Praszka

Aktualności 2014
PoWtŚrCzPiSoNi
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930 
 
Prezentacja szkoły 2014
REKRUTACJA 2014/2015
Witaj
Login:

Hasło:


Zapamiętaj mnie

[ ]
Copyright 2009 © I liceum Ogólnokształacące im. Powstańców Śląskich w Praszce | kontakt email: komorowski©lo.praszka.pl