Odnosimy Sukcesy

Szkolna Internetowa Gra Giełdowa

TABLET DLA KAŻDEGO PIERWSZOKLASISTY!!!
Nasze liceum od 1 września 2014 r. będzie realizowało nowy projekt adresowany do pierwszoklasistów – każdy uczeń klasy I otrzyma tablet. Przedsięwzięcie ma na celu unowocześnić proces nauczania i uatrakcyjnić zajęcia. Współczesne podręczniki to już nie tylko tradycyjne książki, ale e-booki, z których uczniowie będą mogli korzystać na lekcjach i w domu.


Nowoczesna edukacja tylko na „Kaliskiej”!!!PROFILE KSZTAŁCENIA


Dzień Edukacji Narodowej
13 października 2014 r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Na apelu gościliśmy nauczycieli, pracowników administracji i obsługi, a także emerytowanych pracowników szkoły. Na ręce nauczycieli życzenia i podziękowania złożyli pan dyrektor Krzysztof Bryś oraz uczniowie. Tego dnia odbyło się również ślubowanie klas pierwszych. Część artystyczną przygotowali uczniowie klasy II „a” przy wsparciu kolegów z klas pierwszych i trzecich. W programie można było usłyszeć znane przeboje, m.in. Marka Grechuty, Maryli Rodowicz czy Edyty Geppert w wykonaniu Leny Pawelak, Natalii Werner, Weroniki Panek, Elżbiety Maćczak i Pauliny Mastalerz, obejrzeć kabaret pt. „Szkoła” oraz scenkę rodzajową z życia klasy.
Akademia dostarczyła wszystkim zgromadzonym wiele radości i uśmiechu.

[ Zobacz >> Galeria ]

Ten film trzeba zobaczyć…
Z takim przekonaniem uczniowie klasy II „b” i III „c” wrócili z projekcji filmu „Miasto 44” w reż. Jana Komasy. Ten niezwykle przejmujący obraz na pewno zapadnie na długo w pamięci młodzieży, która w poszczególnych scenach może zobaczyć w pewnym sensie siebie… Wyjazd do kina miał miejsce 1 października 2014r. Opiekę nad uczniami sprawowały panie polonistki: Bożena Zagórska i Anna Smyrd.


Wyprawka dla Żaka
Po raz kolejny we wrześniu Klub Ośmiu przeprowadził zbiórkę przyborów szkolnych. Uczniowie "Kaliskiej" chętnie dzielili się wyprawką na nowy rok szkolny przynosząc zeszyty, długopisy, ołówki, przybory do rysowania, bloki rysunkowe i inne niezbędne artykuły. Akcja trwała dwa tygodnie, a zebrane przybory Klub przekaże potrzebującym uczniom z Praszki i okolic. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym, a szczególnie klasie 3c, której paczka była najobfitsza.

Turniej półfinałowy o Mistrzostwo Powiatu Oleskiego w Piłce Nożnej Chłopców
Zawody odbyły się w Gorzowie Śl. w dn. 24.09.2014. Wzięły w nich udział reprezentacje czterech szkół ponadgimnazjalnych z naszego powiatu. Zwycięzcą została drużyna z naszego LO „Kaliska”, miejsce II zajęli zawodnicy z ZSP z Praszki – „Sportowa”, miejsce III LO z Olesna – „Sądowa” i IV ZS z Gorzowa Śl.
Naszą szkołę godnie reprezentowali: Jakub Tobiś Ia, Konrad Stochmiałek IIa, Marcin Kubik IIa, Bartłomiej Janczura IIa, Przemysław Strugała IIa, Mateusz Kwas IIb, Marcin Polus IIb, Mateusz Borkowski IIIa, Artur Kurzac IIIa, Sebastian Pondel IIIa, Damian Gaicki IIIa, Witold Bejm IIIb, Kamil Janicki IIIc.

SPRZĄTANIE ŚWIATA 2014 po raz 21.
W dniach 23-24.09.14. uczniowie naszej szkoły włączyli się w akcję „Sprzątania Świata 2014”
• Temat przewodni akcji: Turysto! Szanuj środowisko!
• Organizatorem akcji była Fundacja „Nasza Ziemia” http://naszaziemia.pl/programy/sprzatanie-swiata/
• Lokalnie byliśmy wspierani przez Urząd Miejski w Praszce http://praszka.pl/ i spółkę „EKO-REGION”http://www.eko-region.pl/
• Młodzież klas 1. i 2. pod opieką nauczycieli sprzątała teren wokół szkoły.
Organizator: Barbara Rzeźnicza-Tkaczyńska

Idź do strony       >>  
Pozostałe wiadomości
SALON MATURZYSTÓW 2014 komorowski @ (07 paź : 11:01) (Różne)
” in_ TEXT_ernal” komorowski @ (07 paź : 10:57) (Różne)
„Miasto 44” komorowski @ (07 paź : 10:46) (Różne)
Włochy 2014 komorowski @ (23 wrz : 09:06) (Różne)
Problem z PDF ?
Podczas próby wyświetlenia pliku w formacie Portable Document Format (pdf) w programie Internet Explorer, zamiast pliku pdf może się pojawić puste okno lub ramka. Problem ten może wystąpić nawet, jeśli zainstalowany jest program Adobe Acrobat Reader.
źródło:http://support.microsoft.com/kb/177321/pl

Get Adobe® Reader®

Szukaj Liceum Praszka

Aktualności 2014
PoWtŚrCzPiSoNi
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031 
 
Prezentacja szkoły 2014
REKRUTACJA 2014/2015
Witaj
Login:

Hasło:


Zapamiętaj mnie

[ ]
Copyright 2009 © I liceum Ogólnokształacące im. Powstańców Śląskich w Praszce | kontakt email: komorowski©lo.praszka.pl