Jesteśmy Kreatywni

Kiermasz Bożonarodzeniowy


WYWIADÓWKA


W dniu 21 kwietnia 2016 r., o godzinie 16:30 odbędzie się spotkanie z rodzicami I, II i III klas.


TABLET DLA KAŻDEGO PIERWSZOKLASISTY!!!
Nasze liceum od 1 września 2016 r. będzie kontynuowało projekt adresowany do pierwszoklasistów – każdy uczeń klasy I otrzyma tablet. Przedsięwzięcie ma na celu unowocześnić proces nauczania i uatrakcyjnić zajęcia. Współczesne podręczniki to już nie tylko tradycyjne książki, ale e-booki, z których uczniowie będą mogli korzystać na lekcjach i w domu.


Nowoczesna edukacja tylko na „Kaliskiej”!!!PROFILE KSZTAŁCENIA


Wspaniali są wśród nas
6 kwietnia, w auli Zespołu Szkół w Oleśnie miała miejsce Gala podsumowująca XV Powiatowy Konkurs Ośmiu Wspaniałych. Wolontariusze z powiatu oleskiego zostali wyróżnieni, a wśród ośmiu laureatów znalazła się uczennica klasy I naszego liceum, Agata Szarek
W Szkolnym Klubie Ośmiu Agata działa zaledwie od września, ale pracą wolontarystyczną zajmuje się z pasją już od dawna. Zanim wstąpiła do klubu opiekowała się chorą sąsiadką, walczącą z nowotworem. Była dla niej dużym wsparciem, pocieszała na duchu, pomagała w codziennych czynnościach i dzielnie trwała przy niej w chorobie.
W szkolnym klubie Agata od początku pracuje z dużym zaangażowaniem, Zbiera nakrętki, grosze w akcji "Góra Grosza", przygotowuje z klasą szlachetną paczkę. Ponadto sprzedaje na przerwach swoje wypieki, by wesprzeć edukację afrykańskiej dziewczynki, porządkuje opuszczone groby, przed dniem Wszystkich Świętych oraz przygotowuje szkolny program Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Jej udział w akcjach charakteryzuje się silnym zaangażowaniem, chęcią do pracy i wiarą w skuteczność małych kroków.
Poza działalnością szkolną, Agata realizuje się jako oddana wolontariuszka w Przedszkolu Sióstr Felicjanek, odwiedza chorego chłopca z osiedla oraz uczęszcza do świetlicy terapeutycznej, gdzie w twórczy sposób organizuje czas tamtejszym podopiecznym. Jej bogata praca w służbie drugiemu człowiekowi z pewnością czyni ją Wspaniałą. Gratulujemy wyróżnienia.
Krystyna Wasilenko

[ Zobacz >> Galeria ]

„Świetna zabawa w … teatrze”
Już po raz kolejny w tym roku szkolnym grupa naszych uczniów – pasjonatów teatru mogła obejrzeć dobre przedstawienie. Tym razem w Teatrze Polskim we Wrocławiu. Genialna reżyseria Wojciecha Pokory, znakomite aktorstwo, misterna intryga i zabawa do łez to właśnie „Mayday” – jedna z najlepszych komedii na świecie, majstersztyk mistrza angielskiego humoru Ray’a Cooney’a. Sztuka porwała nas i wprawiła wszystkich w świetny nastrój. Dawno tak nie uśmialiśmy się! Na pewno niebawem obejrzymy dalsze losy londyńskiego taksówkarza-bigamisty w „Mayday 2”. Wprawdzie głównym celem naszego wyjazdu była „wizyta” w teatrze, ale udało się nam jeszcze „wdrapać” na 49. piętro Sky Tower, skąd podziwialiśmy przepiękną panoramę Wrocławia. Całości dopełnił wieczorny spacer po mieście. Zadowoleni i zrelaksowani, pod opieką pań profesorek: Bożeny Zagórskiej i Krystyny Wasilenko, wróciliśmy do domu.

[ Zobacz >> Galeria ]

KALISKA DRUGA W POWIECIE
Piłkarki z „Kaliskiej” wywalczyły II miejsce w Mistrzostwach Powiatu Oleskiego. Wynik ten dał awans do ½ finału wojewódzkiego. Zawodniczki tym samym udowodniły, że ubiegłoroczne sukcesy nie były przypadkiem (Mistrzostwa województwa opolskiego w hali i na orliku ). Reprezentacja z „Kaliskiej” grała w składzie:
1. Natalia Werner IIa
2. Dominika Małycha IIIb
3. Molenda Dominika I a
4. Marta Pinkosz II a
5. Wiktoria Dąbek I a
6. Stańczyk Ola I a
7. Anna Stasiak IIIb
8. Natalia Wojcik I a
9. Katarzyna Jeziorek II a

Kasper Dugacz

Mistrzostwa w wędkarstwie spławikowym
W dniu 3 kwietnia (niedziela) na zbiorniku Młyny odbyły się mistrzostwa w wędkarstwie spławikowym .
Naszą szkołę reprezentował Filip Duda. Zawody trwały od godziny 8.00 do 12.00, brało w nich udział 42 wędkarzy. Uczestnicy musieli stawić czoła trudnym warunkom atmosferycznym (silnie wiejący wiatr), który znacznie utrudniał łowienie. Po 4 godzinach zmagań z wynikiem 1100 pkt. Filip zajął I miejsce w kategorii juniorów. Opiekę na uczniem sprawował Kasper Dugacz.

GRATULUJEMY !!!

[ Zobacz >> Galeria ]

I POWIATOWY KONKURS WIEDZY O RYNKU PRACY
Troje uczniów naszej szkoły: Agata Janicka, Aleksandra Stańczyk i Kamil Grabowski wzięło udział w I Powiatowym Konkursie Wiedzy o Rynku Pracy. Organizatorami byli Powiatowy Urząd Pracy i Publiczna Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczną w Oleśnie, honorowy patronat objął Starosta Oleski Stanisław Belka.
W konkursie, w 3. etapach, rywalizowało ze sobą 8 szkół.
etap I - wykład dr. Witolda Potwory rektora WSZiA w Opolu, który odbył się 25.01.2016 r.;
etap II - quiz wiedzy o rynku pracy w dniu 26.02.2016 r.;
etap III - przegląd filmów konkursowych „Charakterystyka zawodu”.
Podsumowanie wyników i rozdanie nagród odbyło się 17.03.2016 r. w ramach Oleskich Powiatowych Targów Edukacji i Pracy.
Pokrótce konkurs wyglądał następująco: uczniowie mieli za zadanie odpowiedzieć na 3 pytania (1. pytanie dotyczyło wykładu dr. Potwory, 2. było zadane ze strony internetowej, a 3. obejmowało zakres książki „W pierwszej pracy” wydawnictwa ZUS). Następnym krokiem było nakręcenie filmu, który charakteryzował wybrany przez nas zawód. Wybraliśmy zawód kierowcy zawodowego pojazdów uprzywilejowanych, który w 100% wykonaliśmy samodzielnie. Inne szkoły wybrały zawody takie jak: kosmetyczka, policjant, piekarz, elektryk czy obsługa hotelowa.
Warto dodać, że po każdym etapie każda drużyna otrzymywała gadżety komputerowe.
Ostatecznie zajęliśmy 6. miejsce - cóż nie zawsze się wygrywa.
Podsumowując: daliśmy wszystko co w naszej mocy, lepiej się poznaliśmy, poszerzyliśmy swoją wiedzę o ryku pracy oraz dopracowaliśmy umiejętności pracy w grupie.
Tekst: Agata Janicka
Opieka: Barbara Rzeźniczak-Tkaczyńska
Współpraca: Aneta Jarząb
http://ool24.pl/2016/01/28/powiatowy-konkurs-wiedzy-rynku-pracy/

Idź do strony       >>  
Pozostałe wiadomości
TENIS STOŁOWY DRUŻYNOWY komorowski @ (05 kwi : 08:28) (Różne)
„O Buławę Hetmańską…” komorowski @ (15 lut : 10:55) (Różne)
"Kaliska" w WOŚPie. komorowski @ (18 sty : 10:18) (Różne)
Problem z PDF ?
Podczas próby wyświetlenia pliku w formacie Portable Document Format (pdf) w programie Internet Explorer, zamiast pliku pdf może się pojawić puste okno lub ramka. Problem ten może wystąpić nawet, jeśli zainstalowany jest program Adobe Acrobat Reader.
źródło:http://support.microsoft.com/kb/177321/pl

Get Adobe® Reader®

Szukaj Liceum Praszka

Aktualności 2016
PoWtŚrCzPiSoNi
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 
 
Prezentacja szkoły 2016
Witaj
Login:

Hasło:


Zapamiętaj mnie

[ ]
Copyright 2009 © I liceum Ogólnokształacące im. Powstańców Śląskich w Praszce | kontakt email: komorowski©lo.praszka.pl