Jesteśmy Kreatywni

Kiermasz Bożonarodzeniowy

TABLET DLA KAŻDEGO PIERWSZOKLASISTY!!!
Nasze liceum od 1 września 2016 r. będzie kontynuowało projekt adresowany do pierwszoklasistów – każdy uczeń klasy I otrzyma tablet. Przedsięwzięcie ma na celu unowocześnić proces nauczania i uatrakcyjnić zajęcia. Współczesne podręczniki to już nie tylko tradycyjne książki, ale e-booki, z których uczniowie będą mogli korzystać na lekcjach i w domu.


Nowoczesna edukacja tylko na „Kaliskiej”!!!PROFILE KSZTAŁCENIA


KONKURS PIOSENKI „SUKCES”
12 maja 2016r. w Miejsko - Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Praszce odbyło się PRASZKOWSKI KONKURS PIOSENKI „SUKCES”. Nasza uczennica Marta Korpowska z kl. Ia wyśpiewała III miejsce. Konkurs z roku na rok cieszy się dużym powodzeniem oraz wysokim poziomem. Marcie jeszcze raz gratulujemy i życzymy wielu sukcesów!!!
Uczennicę przygotowywała pani Aneta Jarząb

„Żubr żuł żuchwą żurawinę…”, czyli o ortograficznych zmaganiach
Już po raz siedemnasty polonistki naszego liceum zorganizowały Szkolne Zawody Ortograficzne. Jak co roku, w pierwszym etapie konkursu wzięli udział chętni uczniowie - tym razem w szranki stanęło 35 osób. Do drugiego – finałowego etapu zmagań zakwalifikowało się aż 23 uczniów. Najlepszymi znawcami polskiej ortografii okazali się:
pierwsze miejsce ex aequo: Katarzyna Jeziorek i Anna Sykulska – obie z klasy II „a,
drugie miejsce ex aequo: Katarzyna Hucz z kl. III „b” i Piotr Hadam z kl. III „a”.,
trzecie miejsce ex aequo: Magdalena Sychla, Natalia Wójcik, Maciej Zagórski - wszyscy z kl. I „a” oraz Bartosz Jachymski z kl. II „a”.
Wszystkim uczestnikom dziękujemy i gratulujemy zwycięzcom!

Powiatowe Targi Edukacji i Pracy
18 marca 2016 r. nasza szkoła po raz kolejny wzięła udział w Powiatowych Targach Edukacji i Pracy w Oleśnie. Naszą szkołę godnie reprezentowało czworo uczniów: Agata Szarek, Agata Janicka, Kamil Grabowski i Damian Szewczyk, pod opieką pani Anety Jarząb i pani Mirosławy Światowskiej. uczniowie z powiatowych gimnazjów mogli porozmawiać z rówieśnikami, nauczycielami, obejrzeć prezentacje multimedialne przybliżające oferowane kierunki kształcenia. Stoisko cieszyło się zainteresowaniem, a sami spędziliśmy miło dzień. Wspólnie z nauczycielami, zachęcaliśmy uczniów z gimnazjów do zapoznania się z atrakcyjną ofertą edukacyjną naszej szkoły, ale również dzieliliśmy się swoimi przeżyciami, doświadczeniami i miłą atmosferą, która panuje w naszej szkole. Ponadto gimnazjaliści otrzymali liczne materiały informacyjne na temat cyklu kształcenia oraz profili edukacyjnych w szkole. Gimnazjalistów najbardziej interesowały zagraniczne wycieczki i wysoka zdawalność matur. Wszystkich zainteresowanych jeszcze raz serdecznie zapraszamy!!!

[ Zobacz >> Galeria ]

Praszka widziana oczami młodych
20 kwietnia 2016r. uczniowie klasy II „a” pod opieką pani Anny Smyrd obejrzeli w Muzeum w Praszce wystawę „Moje miasto Praszka” – obrazy przedstawiające dawną Praszkę. Następnie młodzież pod kierunkiem pani Barbary Adamskiej uczestniczyła w warsztatach plastycznych. Licealiści z pasją podeszli do zadania i wyczarowali na swoich kartkach obrazy Praszki lub innych ciekawych miejsc. Czas minął szybko w bardzo przyjaznej i radosnej atmosferze.
Dziękujemy!

[ Zobacz >> Galeria ]

„Spoza pleców fotoreporterów”
19 kwietnia 2016r. uczniowie klasy I „a” wraz z paniami Anną Smyrd i Krystyną Wasilenko uczestniczyli w podsumowaniu wystawy fotografii pani Wandy Pamuła „Piotr S. i przyjaciele, czyli Piotr Skrzynecki i artyści Piwnicy pod Baranami”. Młodzież miała okazję wysłuchać pasjonującej opowieści o Krakowie i Piotrze Skrzyneckim i obejrzeć wspaniałą kolekcję niezwykłych fotografii.
Dziękujemy za zaproszenie i czekamy na kolejne wystawy…

Idź do strony       >>  
Pozostałe wiadomości
Wspaniali są wśród nas komorowski @ (14 kwi : 07:33) (Różne)
KALISKA DRUGA W POWIECIE komorowski @ (05 kwi : 08:46) (Różne)
Problem z PDF ?
Podczas próby wyświetlenia pliku w formacie Portable Document Format (pdf) w programie Internet Explorer, zamiast pliku pdf może się pojawić puste okno lub ramka. Problem ten może wystąpić nawet, jeśli zainstalowany jest program Adobe Acrobat Reader.
źródło:http://support.microsoft.com/kb/177321/pl

Get Adobe® Reader®

Szukaj Liceum Praszka

Aktualności 2016
PoWtŚrCzPiSoNi
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031 
Prezentacja szkoły 2016
Witaj
Login:

Hasło:


Zapamiętaj mnie

[ ]
Copyright 2009 © I liceum Ogólnokształacące im. Powstańców Śląskich w Praszce | kontakt email: komorowski©lo.praszka.pl